۲ هزار مراسم عزاداری در تکایا و حسینیه‌های مشهد برگزار می‌شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

۲ هزار مراسم عزاداری در تکایا و حسینیه‌های مشهد برگزار می‌شود - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

محمد رضا صفایی در گفت‌وگو با خبرنگار برای شما اظهار کرد: در ماه محرم ۸۰۰ ایستگاه صلواتی توسط هیات‌ های مذهبی آماده خدمت رسانی به عزاداران ابا عبدالله الحسین (ع) شده است.

رئیس شورای هیئات مذهبی مشهد گفت: نزدیک به ۲۰۰۰ مراسم در تکایا، حسینیه‌ها و فضای باز برگزار می‌شود و دسته هیئت‌ها به سمت حرم مطهر رضوی مراسم عزاداری را برگزاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه با همکاری شهرداری به ۵۰۰ هیئت بن ۲۰ میلیونی اختصاص پیدا کرده است، افزود: توزیع ارزاق چون گوشت، برنج و شکر از دیگر اقدامات در برگزاری هر چه بهتر مراسمات محرم است.

صفایی با اشاره به اینکه چند مراسم عزاداری در بوستان‌های شهر مشهد برگزار می‌شود، ابراز کرد: در بوستان جهان شهر عزاداران بعد از نماز مغرب از سخنرانان و مداحان برجسته فیض و بهره می‌برند.

رئیس شورای هیئات مذهبی به برگزاری مراسمات خیمه سوزان اشاره و ابراز کرد: مراسمات خیمه سوزان طبق سنوات هر سال بعد از نماز ظهر روز عاشورا در مکان‌هایی چون عرصه میدان شهدا، احمدآباد، خیایان سجاد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مراسمات شب تاسوعا و عاشورا توسط هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود، افزود: مراسمات مختلف عزاداری در سالن‌های مناطق مختلف شهر همچون سالن شهید بهشتی و سالن شهید محرابی برگزار می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۲ هزار مراسم عزاداری در تکایا و حسینیه‌های مشهد برگزار می‌شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۲ هزار مراسم عزاداری در تکایا و حسینیه‌های مشهد برگزار می‌شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.