تولید 40 درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان

تولید 40 درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان

برای شما/اردبیل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بالغ بر 40 درصد از تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود.

دکتر بهرام عین اللهی، 18 خرداد در آیین افتتاح پروژه های درمانی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: دولت سیزدهم در حوزه درمان در کشور سنگ تمام گذاشت، به طوری که امروز درمان رایگان کودکان زیر 7 سال در کشور اقدامی نادر و از یادگاری های ارزشمند شهید آیت الله رییسی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه آیت الله رییسی مجاهدی خستگی ناپذیر و مجتهدی دانشمند بود، خاطرنشان کرد: شهادت آیت الله رییسی پایانی بر زندگی ایشان نبود بلکه آغاز مکتبی جهادی به نام مکتب رییسی بود که در کشور ماندگار می شود.

عضو کابینه سیزدهم با بیان اینکه بسیاری از معاندان نظام درصدد ناامید کردن مردم از دستاوردهای دولت سیزدهم بودند، گفت: شهادت آیت الله رییسی و حضور مردم در تشییع جنازه ایشان خط بطلانی بر تمام توطیه ها و خدعه های دشمنان بود.

دکتر عین اللهی تصریح کرد: شهادت آیت الله رییسی و حضور بی سابقه مردم در خاکسپاری سید شهیدان خدمت انقلاب اسلامی را بعد از 45 سال دوباره احیا و زنده کرد و برخلاف تصور عده ای خارج نشین که خود را وطن دوست و وطن پرست معرفی می کنند، نشان داد این ملت و این کشور هنوز هم در راه آرمان های نظام و انقلاب پابرجا و استوار هستند.

وی خدمات آیت الله رییسی را در حوزه های مختلف در کشور یادآور شد و بیان کرد: تا قبل از سال 1400 ما در کشور تنها 700 شرکت دانش بنیان پزشکی داشتیم که در 2 سال و 9 گذشته این میزان به یک هزار و 400 مورد افزایش یافته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از بیمه رایگان 5 دهک نخست جامعه خبر داد و خاطرنشان کرد: صندوق بیماری های خاص در کشور با 5 هزار میلیارد تومان راه اندازی شد که در حال حاضر این صندوق با 12 هزار میلیارد تومان اعتبار در خدمت بیماران سرطانی و خاص در کشور است.

دکتر عین اللهی، راه اندازی قرارگاه جمعیت در کشور را از شاهکارهای دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: امروز مراکز درمان ناباروری در تمام استان های کشور راه اندازی شده و امید به فرزنددار شدن در بین تمام خانواده های ایرانی وجود دارد.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولید 40 درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولید 40 درصد تجهیزات پزشکی کشور توسط شرکت های دانش بنیان"، کلیک کنید.