انویدیا تاج تسلا را ربود

انویدیا تاج تسلا را ربود

شرکت تراشه سازی انویدیا با کنار زدن شرکت خودروسازی برقی تسلا، پرمعامله ترین سهام وال استریت شد.

به گزارش برای شما، انویدیا به تازگی در جایگاه سومین شرکت ارزشمند آمریکا قرار گرفته و دستاورد اخیرش نشان می دهد سرمایه گذاری های مربوط به هوش مصنوعی، تا چه حد در برای سرمایه گذاران، اهمیت پیدا کرده است.

 با این حال، حضور پررنگ انویدیا در معاملات سهام روز به روز ممکن است سرمایه گذاران را در صورتی که رشد درآمد انویدیا نتواند انتظارات بالای آنها را برآورده کند، آسیب پذیر کند و به صعود وال استریت که تحت تاثیر خوش بینی به پتانسیل هوش مصنوعی روی داده است، ضربه زند.

گزارش سه ماهه این شرکت تراشه سازی که چهارشنبه هفته جاری منتشر می شود، یکی از مهم ترین رویدادهای هفته برای وال استریت خواهد بود. بعضی از استراتژیست ها بر این باورند که در صورت مایوس کننده بودن این گزارش، ممکن است روند صعودی که باعث افزایش 47 درصدی سهام انویدیا در سال 2024 شده است، معکوس شود.

سهام انویدیا به ارزش میانگین حدود 30 میلیارد دلار در روز، در 30 جلسه معامله گذشته، معامله شده و سهام شرکت تسلای ایلان ماسک را که در همین مدت به ارزش 22 میلیارد دلار در روز معامله شده، کنار زده است.

طبق آمار شرکت مالی LSEG، تسلا از سال 2020، در معاملات سهام آمریکا پرمعامله بود و گردش مالی آن چندین بار در سال های اخیر، به بالای 35 میلیارد دلار رسید.

روز جمعه، مجموع معاملات سهام انویدیا و «سوپر مایکرو کامپیوتر» که یک شرکت دیگر فعال در حوزه هوش مصنوعی است، بیش از 40 درصد از کل گردش مالی 10 سهام پرمعامله بازار آمریکا شامل تسلا، متا پلتفرم، اپل، آمازون و مایکروسافت، به حساب آمد.

انویدیا حدود 80 درصد از بازار تراشه هوش مصنوعی پیشرفته را در کنترل دارد و هفته گذشته، ارزش بازارش از آمازون و آلفابت فراتر رفت و به سومین شرکت ارزشمند وال استریت تبدیل شد و پس از مایکروسافت و اپل ایستاد. ارزش سهام انویدیا از 540 میلیارد دلار در یک سال پیش، به 1.8 تریلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، سهام تسلا از ابتدای سال 2024 تاکنون، ریزش 20 درصدی داشته که ناشی از تقاضای ضعیف برای خودروهای برقی این شرکت و رقابت رو به رشد بوده است.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انویدیا تاج تسلا را ربود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انویدیا تاج تسلا را ربود"، کلیک کنید.