60 درصد ساکنان محله جوادیه تهران افغانستانی هستند

عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که دغدغه مهم و اصلی شهروندان محله جوادیه سکونت اتباع بیگانه است، گفت: شرایط به گونه ای است که 60درصد از ساکنان این محلات را اتباع تشکیل می دهند. 10تا 30درصد دانش آموزان مدارس این محله نیز از اتباع هستند.

60 درصد ساکنان محله جوادیه تهران افغانستانی هستند

آفتاب نیوز :

ناصر امانی در دویست و سی و دومین جلسه شورای شهر تهران در جریان ارایه گزارش بازدید از محله جوادیه با بیان این که 44درصد از بافت این محله فرسوده است، اظهار داشت: علی رغم تسهیلاتی که شورا و شهرداری برای نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته اند، به دلیل ریزدانگی، نزدیک به 100فقره پروانه نوسازی بافت فرسوده در این محله صادر شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان این که شهرداری در روز های اخیر به خوبی در جمع آوری معتادان عمل کرده است، گفت: مساله ای که وجود دارد بازگشت معتادان است؛ کما این که در گذشته نیز بار ها به محل بازگشته اند.

امانی با بیان اینکه سقف یکی از مدارس محله جوادیه در حال ریزش است، تصریح کرد: تجمع ده ها نفر از اتباع در یک واحد مسکونی، نارضایتی مدیران مدارس و درخواست برای راه اندازی مدرسه مجزا برای اتباع در این بازدید مطرح شد.

وی خاطرنشان کرد: مهمترین درخواست های مردم محله جوادیه شامل ساماندهی اتباع بیگانه، جلوگیری از ورود آن ها به محلات قدیمی و تعیین تکلیف ریل های راه آهن است که هیچ یک به مسیولیت شهرداری بازنمی گردد و وزارت کشور و اداره اتباع باید به این موضوعات رسیدگی کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "60 درصد ساکنان محله جوادیه تهران افغانستانی هستند" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "60 درصد ساکنان محله جوادیه تهران افغانستانی هستند"، کلیک کنید.