3 سرباز آمریکایی در منطقه اسکله شناور غزه زخمی شدند

3 سرباز آمریکایی در منطقه اسکله شناور غزه زخمی شدند

پنتاگون روز پنجشنبه تاکید کرد که سه سرباز آمریکایی که مسوول ارسال کمک به نوار غزه بودند در شرایط غیر جنگی مجروح شدند.

به گزارش برای شما، دریاسالار برد کوپر، معاون فرماندهی مرکزی (سنتکام)، گفت: «سه مجروح در میان سربازان آمریکایی فعال در ماموریت اسکله موقت در غزه وجود دارند که 2 نفر از آنها بسیار جزیی جراحت برداشته اند، در حالی که سرباز سوم مجروح شده در  داخل عرشه کشتی به بیمارستانی در اسراییل منتقل شد.»

کوپر با تاکید بر اینکه ایالات متحده در روند انتقال و نظارت بر کاروان های کمک رسانی در سراسر غزه دخالتی ندارد، افزود: «ما در داخل و اطراف اسکله موقت نظارت داریم و هماهنگی امنیتی با ارتش اسراییل، سازمان ملل و سایر شرکای بین المللی وجود دارد.»

وی تاکید کرد که پرتاب کمک های بشردوستانه به ویژه در شمال غزه ادامه خواهد داشت.

همچنین دنیل دیکهویس، مدیر پاسخ در آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده گفت: «ما با پنتاگون، سازمان های بشردوستانه و همه طرف های ذی ربط از جمله اسراییل برای رسیدگی به چالش های پیش روی انتقال کمک ها همکاری نزدیک داریم.»

دیکهویس بار دیگر تاکید کرد که حمل و نقل کمک ها از طریق دریا جایگزینی برای گذرگاه های زمینی به ویژه گذرگاه رفح نیست.

هفته گذشته ارتش آمریکا ادعا کرد که اولین محموله کمک های بشردوستانه که از طریق بندر شناور ایجاد شده توسط واشنگتن به غزه تخلیه شده و کامیون ها انتقال آن را به سمت نوار محاصره شده غزه آغاز کرده اند.

در ماه مارس، جو بایدن، رییس جمهور آمریکا تاسیس این بندر را با هزینه ای 320 میلیون دلاری، به عنوان بخشی از تلاش های بین المللی برای دور زدن محدودیت هایی که رژیم صهیونیستی برای ارسال کمک های زمینی به باریکه غزه اعمال می کند، اعلام کرد.

کشتی های کمک رسانی قبل از حرکت در قبرس بازرسی می شوند. سپس مدت کوتاهی پس از رسیدن به بندر، آنها را بر روی کامیون ها بار می کنند.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "3 سرباز آمریکایی در منطقه اسکله شناور غزه زخمی شدند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "3 سرباز آمریکایی در منطقه اسکله شناور غزه زخمی شدند"، کلیک کنید.