17 هزار نفر در نمایشگاه کتاب تحت پوشش بیمه قرار گرفتند – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

17 هزار نفر در نمایشگاه کتاب تحت پوشش بیمه قرار گرفتند - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری برای شما، سیدمحمدرضا فیاضی بروجنی، مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی با اشاره به حضور فعال این سازمان در نمایشگاه بین المللی کتاب امسال که با دو رویکرد توسعه پوشش بیمه ای و حمایت از فرهنگ خانواده و جوانی جمعیت صورت پذیرفت، از ثبت نام 17764 نفر بیمه شده جدید در ایام برگزاری نمایشگاه خبر داد و افزود: با توجه به رویکرد راهبردی سازمان تامین اجتماعی در زمینه توسعه پوشش بیمه ای، تلاش شد تا در ایام برگزاری سی و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که به تعبیری مهم ترین رویداد فرهنگی کشور و مورد توجه نسل جوان، دانشجویان و خانواده ها است؛

وی در ادامه گفت: طرح ویژه ای با هدف تلفیق فرهنگ بیمه ای و فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرایی شود که بر اساس آن همه دانشجویان، دختران و بانوان خانه داری که در ایام نمایشگاه به جمع خانواده بزرگ تامین اجتماعی پیوستند، مشمول هدیه 400 هزار تومانی بن خرید کتاب شوند. بر اساس آمار مرکز فناوری اطلاعات، از 19 اردیبهشت لغایت 5 خرداد ماه که بازه زمانی اجرای این طرح بود؛ در مجموع 17764 نفر به جمع خانواده بزرگ تامین اجتماعی اضافه شدند؛ که با توجه به شرایط تخصیص هدیه کتاب مبنی بر الزام پرداخت حق بیمه تا پایان خرداد، 13679 نفر از این هدیه برخوردار شدند.

فیاضی افزود: همچنین با توجه به اثرپذیری بالای سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه گر بین نسلی از متغیرهای کلان جمعیتی، تلاش کردیم با رویکرد حمایت از فرهنگ جوانی جمعیت و مسایل مرتبط با خانواده و با تاکید بر حال خوب با هم بودن، فضایی ویژه را با نام «خانواده ما» و به عنوان پیوستی خانوادگی برای نمایشگاه کتاب ایجاد کنیم. غرفه “خانواده ما” در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب، رویدادهای متنوعی را با محوریت خانواده و جوانی جمعیت طراحی و اجرا کرد که علاوه بر استقبال عموم بازدیدکنندگان نمایشگاه، منجر به ارتباط و تعامل هم افزا با فعالان و دغدغه مندان حوزه جمعیت و خانواده شد تا ان شاءلله شاهد شکل گیری زمینه های همکاری مشترک در این موضوع راهبردی کشور باشیم.

فیاضی با اشاره به اینکه معمولاً تولیدات رسانه ای و فرهنگی در موضوعات راهبردی نظیر جمعیت، وجه سلبی داشته و در نحوه ارایه پیام کم تر از ظرفیت های حوزه هنری و استفاده از زبان متناسب با ذایقه عمومی استفاده می شود، گفت: تلاش داشتیم تا با ایجاد زبان مشترک با فعالان رسانه ای، تولیدات و حال و هوای کلی غرفه «خانواده ما»، حس و حال خوبی را برای بازدیدکنندگان ایجاد کند تا ضمن پایبندی به ایده های محتوایی، مخاطبان ولو برای لحظاتی کوتاه که مهمان این فضا هستند، نسبت به موضوع اصلی یعنی ضرورت با هم بودن ذیل نهاد خانواده، بیشتر توجه پیدا کنند. به همین جهت بود که فارغ از مواردی نظیر فراخوان ایده های مرتبط با حوزه جوانی جمعیت و برگزاری نشست های تخصصی با نویسندگان و فعالان رسانه ای و سیاسی حوزه خانواده و جمعیت، رویدادهای خلاقانه ای نیز طراحی و اجرا شد تا در این رویدادها و تولیدات نظیر “دیوار ما”، “قصه ما”، “رادیو ما”، “فراما“، “درخت زندگی ما” و “عکس ما” بتوانیم توجه را به حال خوب با هم بودن بیشتر جلب کنیم. اتفاقی که به لطف خدا مورد استقبال عموم بازدیدکنندگان و تعداد قابل توجهی از فعالان و مسیولان سیاسی و رسانه ای مرتبط با حوزه جمعیت واقع شد.

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت: سازمان تامین اجتماعی بزرگترین نهاد بیمه گر کشور است که افتخار دارد با خانواده ای به وسعت بیش از 46 میلیون نفر از هموطنان عزیزمان در بخش های مختلف کشور در ارتباط بوده و خدمات متنوعی در حوزه خدمات بیمه ای، خدمات درمانی و فعالیت های اقتصادی ارایه می کند. یکی از گروه های مخاطبانی که این سازمان در دوره اخیر تلاش کرده تا پوشش خدمات بیمه ای را ناظر به ایشان توسعه دهد، جامعه دختران و بانوان خانه دار و همچنین دانشجویان عزیز است.

وی افزود: خوشبختانه در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب تهران طرح ویژه ای با هدف تلفیق فرهنگ بیمه ای و فرهنگ کتاب و کتابخوانی اجرایی شد که بر اساس آن همه دانشجویان، دختران و بانوان خانه داری که در ایام نمایشگاه به جمع خانواده بزرگ تامین اجتماعی پیوستند، مشمول هدیه 400 هزار تومانی بن خرید کتاب شوند. به لطف خداوند متعال استقبال مناسبی از این طرح صورت پذیرفت و بر اساس آمار مرکز فناوری اطلاعات سازمان تامین اجتماعی، از 19 اردیبهشت لغایت 5 خرداد ماه که بازه زمانی اجرای این طرح بود؛ در مجموع 17764 نفر به جمع خانواده بزرگ تامین اجتماعی اضافه شدند؛ که با توجه به شرایط تخصیص هدیه کتاب (الزام پرداخت حق بیمه تا پایان خرداد)، 13679 نفر از این هدیه برخوردار شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "17 هزار نفر در نمایشگاه کتاب تحت پوشش بیمه قرار گرفتند – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "17 هزار نفر در نمایشگاه کتاب تحت پوشش بیمه قرار گرفتند – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.