13 درصد مساحت کشور تحت حفاظت محیط زیست هستند

13 درصد مساحت کشور تحت حفاظت محیط زیست هستند

برای شما/لرستان فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور گفت: 13 درصد مساحت کشور با عنوان مناطق چهارگانه و تحت مدیریت مشخص شدند وهم اکنون محیط بانان در 630 پاسگاه حفاظتی به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.

جمشید محبت خانی، امروز 25 اردیبهشت ماه در اولین جشنواره ملی تجلیل از خانه های محیط زیست کشور که در محل مجتمع ایثار دهکده مقاومت خرم آباد برگزار شد، محیط زیست را یکی از ارکان مهم امنیت کشور برشمرد و اظهار کرد: اهمیت مقوله محیط زیست بله حدی بالاست که مقام معظم رهبری بر حفاظت و صیانت برآن همواره تاکید دارند.

وی راه اندازی خانه های محیط زیست را ابتکاری در راستای استفاده از ظرفیت مردمی در امر صیانت دانست و با بیان اینکه مهمترین امر در بحث حفاظت پیشگیری است، ادامه داد: در امر محیط زیست محیط بانان، پاسبان محیط زیست هستند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور با بیان اینکه 13 درصد مساحت کشور با عنوان مناطق چهارگانه و تحت مدیریت مشخص شدند، تصریح کرد: هم اکنون محیط بانان در 630 پاسگاه حفاظتی به صورت شبانه روزی فعالیت دارند.

محبت خانی افزود: باتوجه به گستردگی عرصه ها نیاز است علاوه بر استفاده از ظرفیت محیط بانان از ظرفیت مردمی نیز در امر حفاظت بهره برد.

وی گفت: وجود 151 محیط بان شهید و 386 محیط بان جانباز حاصل حفاظت از عرصه های تحت مدیریت در کشور است.

به گزارش برای شما، در این مراسم از خانه های محیط زیست برتر کشور تقدیر شد.

پایان خبر برای شما 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "13 درصد مساحت کشور تحت حفاظت محیط زیست هستند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "13 درصد مساحت کشور تحت حفاظت محیط زیست هستند"، کلیک کنید.