کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر انس طلا به 2311 دلار و 50 سنت رسید – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر انس طلا به 2311 دلار و 50 سنت رسید - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری برای شما، هر اونس طلا با 0.5 درصد کاهش به 2311 دلار و 50 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با 1.2 درصد کاهش به 2327 دلار و 20 سنت رسید.

دلار آمریکا 0.1 درصد تقویت شد و باعث شد شمش با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا نیز افزایش یافت.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره را ثابت نگه داشت، در حالی که سیاست گذاران اعلام کردند که انتظار دارند تنها یک بار در سال 2024 نرخ بهره را کاهش دهند. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می دهد.

تاجران و کارشناسان صنعت اظهار کردند که رالی رکورد طلا، نشانه هایی از تداوم در نیمه دوم سال 2024 را نشان می دهد، اگر چه 3000 دلار آمریکا در هر اونس دور از دسترس به نظر می رسد.

بر اساس گزارش رویترز، تورم مصرف کننده چین در ماه مه ثابت ماند در حالی که روند نزولی قیمت تولیدکننده کاهش یافت، اما روند زیربنایی نشان می دهد که پکن باید اقدامات بیشتری برای حمایت از تقاضای ضعیف داخلی و بهبود اقتصادی نابرابر انجام دهد و چین بزرگترین خریدار بخش رسمی طلاست.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، نقره با 2.6 درصد کاهش به 28.94 دلار در هر اونس رسید، پلاتین با 1.6 درصد کاهش به 950.50 دلار رسید و پالادیوم یک درصد کاهش یافت و به 897.25 دلار رسید.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر انس طلا به 2311 دلار و 50 سنت رسید – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش قیمت جهانی طلا؛ هر انس طلا به 2311 دلار و 50 سنت رسید – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.