پیش روی تانک های اسراییلی به عمق رفح / بیش از 800 هزار فلسطینی از جنوب غزه گریخته اند

پیش روی تانک های اسراییلی به عمق رفح / بیش از 800 هزار فلسطینی از جنوب غزه گریخته اند

به گزارش برای شما، تانک های اسراییلی روز چهارشنبه در ادامه عملیات زمینی در جنوب غزه تا نزدیکی منطقه ای بسیار پر تردد در قلب ارودگاه رفح پیش روی کردند.

به گزارش یورو نیوز به نقل از رویترز، ارتش اسراییل پیش از این پیشروی نظامی، شب گذشته دست به یکی از شدیدترین بمباران ها و حملات هوایی به بخش های جنوبی غزه از زمان آغاز جنگ در هفتم اکتبر گذشته زده بود.

حمله اسراییل به رفح در بخش جنوبی باریکه غزه همچنین باعث فرار و آوارگی صدها هزار نفر از محل پناه نیمی از جمعیت 2 میلیون و سیصد هزار نفری ساکن در این بخش از اراضی فلسطینی شده است.

ارتش اسراییل به موازات این حملات، مسیرهای اصلی دسترسی به منظور ارایه کمک های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی در غزه را مسدود کرده و بدین ترتیب به تشدید نگرانی ها در جامعه بین المللی نسبت به افزایش تلفات و گسترش قحطی دامن زده است.

اسراییل می گوید برای از بین بردن آخرین گردان های شبه نظامیان حماس و ریشه کن کردن این تشکیلات، برغم مخالفت متحدان غربی، چاره ای جز حمله به شهر رفح ندارد.

از این رو، نظامیان اسراییلی از ابتدای ماه جاری به آرامی پیش روی به سمت حومه شرقی رفح در جنوب غزه را آغاز کردند.

ساکنان و شبه نظامیان پناه گرفته در جنوب نوار غزه می گویند که تانک های اسراییلی روز چهارشنبه از نوار مرزی با مصر با سمت غرب پیشروی کرده و اکنون در نزدیکی محله ای واقع در مرکز رفح مستقر شده اند.

شاخه مسلح حماس در این میان مدعی شد که با راکت های ضد تانک، دو خودرو زرهی حامل نیروهای اسراییلی را در دروازه ای واقع در امتداد حصار مرزی هدف قرار داده است.

ساکنان فلسطینی می گویند پهپادهای تهاجمی اسراییلی به سمت حومه «یبنا» شلیک کردند و در طول شب نیز تیراندازی به سوی قایق های ماهیگیری در ساحل رفح باعث آتش گرفتن برخی از آنها شد.

یکی از ساکنان رفح به رویترز گفت: «حملات اسراییل به این منطقه با استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین، هلیکوپترها، هواپیماهای جنگی و تانک ها هر شب ادامه دارد و متوقف نشده است.»

ارتش اسراییل همچنین اعلام کرد که تعدادی از جنگجویان حماس را طی چندین عملیات هدفمند در خان یونس واقع در شمال رفح نابود کرده است.

نظامیان اسراییلی به موازات حملات در جنوب و بویژه مناطق شمالی و شرقی رفح، بر شدت عملیات خود علیه شبه نظامیان حماس در جبالیا، بزرگترین اردوگاه آوارگان فلسطینی در مرز شمالی نوار غزه نیز افزوده اند.

نظامیان اسراییلی در حالی برای انجام عملیات به بخش های شمالی نوار غزه بازگشته اند که ماه ها پیش، از متلاشی شدن هسته اصلی تشکیلات شبه نظامیان فلسطینی در این منطقه خبر داده بودند.

بنا به تخمین آنروا، آژانس امدادرسان سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در غزه، بیش از 800 هزار نفر تا روز دوشنبه گذشته در پی آغاز حملات اسراییل به رفح در اوایل ماه مه از رفح گریخته اند.

این حملات در حالی همچنان با شدت و به شکلی مستمر از سوی ارتش اسراییل دنبال می شود که جامعه بین المللی خواستار توقف فوری هر گونه عملیات نظامی در رفح است.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش روی تانک های اسراییلی به عمق رفح / بیش از 800 هزار فلسطینی از جنوب غزه گریخته اند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش روی تانک های اسراییلی به عمق رفح / بیش از 800 هزار فلسطینی از جنوب غزه گریخته اند"، کلیک کنید.