وزیر خارجه اردن: اسراییل منفور همه شده است

وزیر خارجه اردن: اسراییل منفور همه شده است

وزیر خارجه اردن اعلام کرد رای مجمع عمومی سازمان ملل به عضویت کامل کشور فلسطین در این سازمان ثابت می کند که رژیم صهیونیستی منفور شده است.

به گزارش برای شما، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: با ادامه تجاوزات وحشیانه اسراییل به 2.3 میلیون فلسطینی در غزه، اکثر کشورهای جهان امروز پای عدالت ایستادند و طی قطعنامه ای از عضویت فلسطین در سازمان ملل حمایت کردند، قطعنامه ای که بیشتر ثابت می کند اسراییل به یک دولت منفور همه تبدیل شده است.»

وی در ادامه از همه کسانی که این موضع را اتخاذ کردند، قدردانی کرد.

به نوبه خود، وزارت امور خارجه اردن در بیانیه ای اعلام کرد این تصمیم منعکس کننده یک اجماع بین المللی در مورد حق کشور فلسطین برای عضویت کامل در سازمان ملل است و از شورای امنیت خواست بدون هیچ تاخیری در درخواست عضویت فلسطین تجدید نظر کند.

در پیش نویس قطعنامه ارایه شده توسط امارات که روز جمعه با اکثریت 143 رای موافق، 9 رای مخالف و 25 رای ممتنع به تصویب رسید، آمده است «فلسطین طبق ماده 4 منشور سازمان ملل واجد شرایط عضویت در این سازمان است و بنابراین باید به عنوان عضوی از آن پذیرفته شود.»

در حالی که این تصمیم خشم رژیم صهیونیستی را برانگیخت، مورد استقبال تشکیلات خودگردان فلسطین و کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی و قطر قرار گرفت.

در مقابله با جنگ مستمر در غزه که بیش از هفت ماه است، ادامه دارد، فلسطینیان اوایل آوریل درخواست سال 2011 را درباره عضویت کامل فلسطین تکرار کردند زیرا در حال حاضر به عنوان یک کشور ناظر غیرعضو در سازمان ملل حضور دارد.

اعطای عضویت کامل به فلسطین قبل از تصویب در مجمع عمومی با اکثریت دو سوم آرا، مستلزم توصیه مثبت از سوی شورای امنیت است اما ایالات متحده پیش نویس قطعنامه مشابهی را که از سوی الجزایر پیشنهاد شده بود، 18 آوریل وتو کرد.

واشنگتن دیروز جمعه هشدار داد اگر موضوع عضویت کامل فلسطین دوباره به شورای امنیت بازگردد، «نتیجه ای مشابه آنچه در ماه آوریل اتفاق افتاد، در انتظارش خواهد بود.»

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر خارجه اردن: اسراییل منفور همه شده است" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر خارجه اردن: اسراییل منفور همه شده است"، کلیک کنید.