ورود عشایر «کوچ رو» به مناطق ییلاقی استان تهران/ بهسازی 300 کیلومتری راه های عشایری

ورود عشایر «کوچ رو» به مناطق ییلاقی استان تهران/ بهسازی 300 کیلومتری راه های عشایری

مدیر امور عشایر استان تهران از مرمت و بهسازی بیش از 300 کیلومتر از راه های عشایری این استان همزمان با استقرار عشایر در ییلاقات خبر داد.

فرشید ذبیحی در گفت وگو با برای شما، در تشریح روند مرمت و بهسازی راه های عشایری در استان تهران، گفت: از عصر پنجشنبه هفته گذشته عشایر کوچ رو وارد مناطق ییلاقی شدند و به مدت 100 روز در زیر سیاه چادرهای عشایری زندگی می کنند.

وی افزود: به همین منظور برای تردد آسان تر عشایر در مناطق صعب العبور بیش از 300 کیلومتر از راه های پرتردد عشایر مرمت و بهسازی شد.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: هم اکنون در مناطق ییلاقی به ویژه دشت لار شرایط پذیرای عشایر است. به همین منظور عشایر طبق تقویم کوچ به مدت 100 روز مهمان مناطق ییلاقی هستند.

وی تاکید کرد: همزمان با ورود عشایر به ییلاقات نصب سامانه های خورشیدی و همچنین توزیع سیلندر گاز و آرد خوراکی در دستور کار قرار می گیرد و با برنامه ریزی انجام شده تلاش داریم عشایر در این مناطق با کمترین دغدغه به زندگی سنتی عشایری و تولید محصولات مشغول باشند.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود عشایر «کوچ رو» به مناطق ییلاقی استان تهران/ بهسازی 300 کیلومتری راه های عشایری" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود عشایر «کوچ رو» به مناطق ییلاقی استان تهران/ بهسازی 300 کیلومتری راه های عشایری"، کلیک کنید.