نتایج شگفت انگیز در انتخابات هند

نتایج شگفت انگیز در انتخابات هند

به گزارش برای شما، در عصر سه شنبه پرسروصدای هند و همزمان با اعلام نتایج انتخابات سراسری در این کشور، حزب «بهاراتیا جاناتا» به رهبری نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور در کسب یک پیروزی قاطع ناکام ماند و برای تشکیل دولت باید با متحدان خود ایتلاف کند.

آن طور که سی ان ان گزارش داده، قبل از آغاز شمارش آرا، مودی و بهاراتیا جاناتا امید داشتند اکثریت 400 کرسی از 543 کرسی مجلس سفلای این کشور را از آن خود کنند اما با آغاز شمارش آرا، مشخص شد که ایتلاف مخالفان، نتیجه ای بهتر از انتظارات را کسب می کنند.

طبق نتایج جدید، ایتلاف مودی با کسب حدود 295 کرسی در صدر قرار دارد اما ایتلاف «حزب کنگره» به رهبری «راهول گاندی» موفق به کسب 226 کرسی شده اند.

به گزارش برای شما، حزب یا ایتلافی که بتواند بیش از 272 کرسی را در پارلمان به دست بیاورد، می تواند دولت تشکیل دهد.

مودی در پیامی در شبکه اجتماعی ایکس، اعلام پیروزی کرد اما مقام های انتخاباتی هند هنوز در حال شمارش آرا هستند و نتایج نهایی در ساعات آینده اعلام می شود.

راهول گاندی هم با بیان اینکه رای دهندگان، حزب مودی را «تنبیه» کردند، گفت این انتخابات نه تنها مبارزه ای علیه نخست وزیر بلکه «برای نجات قانون اساسی» است.

مودی امیدوار است برای سومین دوره متوالی پیروز انتخابات شود اما احزاب مخالف می گویند در صورت ماندن او در قدرت، هندی ها بسیاری از آزادی ها را از دست خواهند داد.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتایج شگفت انگیز در انتخابات هند" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتایج شگفت انگیز در انتخابات هند"، کلیک کنید.