نتانیاهو: فتح را جایگزین حماس نمی کنیم/ عملیات زمینی رفح به زودی آغاز می شود

نتانیاهو: فتح را جایگزین حماس نمی کنیم/ عملیات زمینی رفح به زودی آغاز می شود

به گزارش برای شما، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاسخ به اظهارات «یوآو گالانت» وزیر جنگ این رژیم که خواستار پیدا کردن جایگزین برای حماس در نوار غزه شده بود، گفت که حاضر نیست «فتحستان» (حکومت فتح) را جایگزین «حماسستان» (حکومت حماس) کند.

وی در ادامه گزافه گویی های خود، مدعی شد: نابودی حماس بدون هیچ بهانه ای، شرط اول «فردای جنگ غزه» است و هیچ طرفی هرگز وارد اداره مدنی امور غزه نخواهد شد و قطعا تشکیلات خودگردان نیز وارد نخواهد شد، این تشکیلات از تروریسم حمایت می کند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، نتانیاهو افزود: پس از کشتاری که هفتم اکتبر رخ داد من دستور نابودی حماس را صادر کردم و نیروهای ارتش برای این منظور می جنگند، تا زمانی که حماس پابرجاست هیچ طرفی برای اداره مدنی غزه وارد آن نخواهد شد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی همچنین گفت که عملیات زمینی در رفح نیز طی چند هفته آینده آغاز خواهد شد.

گالانت امروز گفت: پایان یافتن عملیات نظامی ما در غزه نیازمند اقدام سیاسی در فردای جنگ است و من از نتانیاهو می خواهم که اعلام کند اسراییل هرگز کنترل غیرنظامی نوار غزه را به دست نخواهد گرفت و جایگزینی برای حماس پیدا کند.

وی که همانند دیگر اعضای کابینه رژیم صهیونیستی نزدیک به هشت ماه در باتلاق غزه فرو رفته است، در ادامه رویاپردازی های خود گفت: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی افزود: من با هر گونه حکومت نظامی اسراییل در نوار غزه مخالفت خواهم کرد چرا که این امر پر هزینه و خونین خواهد بود و سال ها به طول خواهد کشید، اما تلاش های من برای مطرح کردن موضوع حکومت در غزه پس از جنگ، تاکنون از سوی کابینه نتانیاهو بی پاسخ مانده است.

، کابینه جنگ رژیم صهیونیستی 17 اردیبهشت ماه 1403 برابر با 6 می 2024 نیز به رغم مخالفت های بین المللی، حمله زمینی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه را تایید کرد و ارتش این رژیم، از 18 اردیبهشت بخش فلسطینی گذرگاه رفح در شرق این شهر را اشغال کرده است و بدین ترتیب، رفح شاهد حملات هوایی و گلوله باران شدید رژیم اسراییل در تمامی مناطق خود از جمله مناطق مسکونی بوده و این رژیم با حمله به سمت گذرگاه رفح، تنها دروازه ارتباط با جهان خارج را به روی فلسطینیان ساکن نوار غزه بست.

جنگ علیه غزه و حمله به رفح به مهمترین عامل تشدید تنش بین سران رژیم اشغالگر تبدیل شده و در حالی که نتانیاهو و متحدانش خواهان تداوم جنگ هستند، مخالفان آنها بر برقراری آتش بس و آزادی اسرای صهیونیست تاکید دارند.

بسیاری از کارشناسان، هدف نتانیاهو از اصرار بر تداوم جنگ را، حفظ حیات سیاسی و فرار از تعقیب قضایی می دانند.

310310

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نتانیاهو: فتح را جایگزین حماس نمی کنیم/ عملیات زمینی رفح به زودی آغاز می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نتانیاهو: فتح را جایگزین حماس نمی کنیم/ عملیات زمینی رفح به زودی آغاز می شود"، کلیک کنید.