مهار آتش سوزی«آب نارو» شهرستان کهگیلویه

مهار آتش سوزی«آب نارو» شهرستان کهگیلویه

برای شما/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد از مهار و خاموش شدن آتش سوزی مراتع دامنه های منطقه «آب نارو» شهرستان کهگیلویه خبر داد.

سعید جاوید بخت در جمع خبرنگاران گفت: بر اثر این آتش سوزی که در منطقه  «آب نارو» شهرستان کهگیلویه رخ داد، بخشی از مراتع این منطقه طعمه حریق شد.

وی با بیان اینکه در مهار این آتش سوزی، نزدیک به 100نفر گروه های مختلف مردمی، منابع طبیعی، مدیریت و کارکنان بحران استانداری استان، سپاه، بسیج، دستگاه های قضایی و امنیتی، امام جمعه محترم شهرستان، فرماندار شهرستان، گروه های کوهنوردی، بخشدار مرکزی شهرستان، امدادگران و دستگاه های متولی همکاری لازم را داشتند، اظهارکرد: هم اکنون چند گروه پایش برای پیشگیری از آتش سوزی احتمالی مجدد در منطقه مستقر هستند.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: بیشتر خسارات وارده مرتعی بوده است و میزان خسارات وارده هنوز مشخص نیست.

جاوید بخت در رابطه با علت این آتش سوزی تصریح کرد: هنوز علت دقیق آتش سوزی مشخص نیست.

وی ادامه داد: آتش سوزی در منطقه آبنارو شهرستان کهگیلویه که از حدود ساعت 13 و 30 دقیقه روز پنج شنبه دهم خردادماه 1403 آغاز شده بود طی چند مرحله آتش سوزی مهار شد اما بدلیل پوشش غنی مرتع و وزش باد شدید منطقه مجدد آتش سوزی فوران میکرد بالاخره با تلاش شبانه روزی نیروهای مردمی، و نیروهای اداره کل  منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان کهگیلویه، بسیج، سپاه، مدیریت بحران استانداری، امام جمعه محترم شهرستان، فرمانداری و هییت کوهنوردی شهرستان ساعت 15 و 30 دقیقه یکشنبه سیزدهم خرداد ماه  بطور کامل آتش سوزی مهار و خاموش شد.

مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت آتش سوزی و میزان خسارات وارده ناشی از این آتش سوزی عنوان کرد: علت آتش سوزی قطعا عامل انسانی است اما دقیق مشخص نیست. عرصه دچار آتش سوزی و میزان خسارات وارده نیز پس از ارزیابی مشخص خواهد شد.

جاوید بخت تاکید کرد: چند گروه از نیروهای اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان جهت پایش منطقه آتش سوزی شده در منطقه حضور خواهند داشت.

به گزارش برای شما، وی از گروه های مختلف مردمی، نیروهای منابع طبیعی و آبخیزداری استان و شهرستان کهگیلویه، سپاه، بسیج، فرماندار و بخشدار شهرستان، امام جمعه محترم شهرستان، دستگاه های قضایی و امنیتی، گروه های کوهنوردی و امدادگران دستگاه های متولی همکاری لازم را داشتند تقدیر و تشکر کردند.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهار آتش سوزی«آب نارو» شهرستان کهگیلویه" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهار آتش سوزی«آب نارو» شهرستان کهگیلویه"، کلیک کنید.