معجزه آرامش زیر خیمه ولایت

معجزه آرامش زیر خیمه ولایت

بخش مهمی از رقم خوردن حماسه تشییع میلیونی را باید مدیون شخص حضرت آیت الله خامنه ای دانست. شخصیتی که مشاهده آمد وشد سران و مسیولان کشورهای خارجی و دیدارهای فشرده شان برای عرض تسلیت، گواهِ همان حرفِ چند شب قبلشان بود که ملت دلواپس نباشد و از اختلال در امور خبری نخواهد بود. همین هم شد که ملت توانست بی دغدغه اضافی، قدرشناسانه، حماسه تشییع میلیونی شهدای خدمت را به سرانجام برساند و آن را بدل به سند افتخار و عزت برای کشور کند.

به گزارش برای شما، قدس نوشت: حوالی عصر روز یکشنبه سی ام اردیبهشت ماه بود که خبرهایی تک خطی و تلگراف طور از وقوع یک سانحه برای بالگرد حامل رییس جمهور در فضای مجازی دست به دست می شد.نقش بستن این چند کلمه با ترکیب «فرود سخت» در زیرنویس برای شما، کافی بود تا موج نگرانی عموم مردم را درگیر خود کند. افکار عمومی نگران بود و با استرس و تشویش به صفحه اخبار و اعلان چشم دوخته بود و پِی اخبار امیدوارکننده ای مبنی بر صحت و سلامت رییس جمهور و هییت همراهش می گشت. هنوز آن قدر زمان نگذشته که حس و حال آن لحظات یادمان رفته باشد. دل توی دلمان نبود. هر چقدر هم می خواستیم به دل بد راه ندهیم ولی باز تصویر فقدان در ذهنمان نقش می بست. تشویش داشتیم از اینکه نکند رییس جمهور و وزیرامورخارجه در وضعیت فعلی کشور و منطقه به همین راحتی از دستمان بروند. ما تجربه تلخ از دست دادن را داشتیم و به همین خاطر می دانستیم بالاخره این کشتی هم صاحب و سکاندار دارد و بند نام ها و اسامی نیست، ولی پِی قوت قلب بودیم.

سه چهار ساعتی از اعلام خبر اولیه نگذشته بود که صحبت های رهبر معظم انقلاب در دیدار همان شبشان به مناسبت میلاد امام رضا(ع) منتشر شد. رهبری معظم امید داشتند خبرها به سمت صحت و سلامت رییس جمهور و هییت همراه بچرخد، ولی در عین حال تاکید کرده بودند که « ملت ایران نگران و دلواپس نباشند، هیچ اختلالی در کار کشور به وجود نمی آید». این جملات انگار که دستی به جان و نفوس ملت کشیده باشد، همه را آرام کرد. آراممان کرد و همزمان ما را به تجربه زیسته این چهل و چند سال پس از انقلاب ارجاع می داد که دیده بودیم و حتی شاید به تاریخ این چند سده اخیر که خیلی هایش را فقط شنیده بودیم و با بازخوانی اش، غصه مان می شد. می پرسید چرا؟ 
دلیلش را می شود با مقایسه همین مقاطعی که عرض شد با یک هفته اخیر جست وجو کرد. نزدیک به یک هفته است از لحظه سقوط بالگرد رییس جمهور می گذرد. دقیقاً روز بعد از اعلام خبر شهادت رییس جمهور، افتتاحیه دوره ششم مجلس خبرگان برگزار شد و این مجلس رییس جدیدش را با برگزاری انتخابات برگزار کرد. ملت همچون صاحب عزایی که دغدغه اضافه ای روانش را بخواهد آزار دهد، در آرامش به تشییع و بدرقه خدمتگزارانش پرداخت. رهبر معظم انقلاب نیز در پیامشان  به همین مناسبت، از ضرورت برگزاری انتخابات با همکاری سه قوه به منظور انتخاب رییس جمهور  درمدت حداکثر 50 روز گفتند. بعد هم دیدیم که روسای جمهور و سران کشورها و فرستادگانشان از اقصی نقاط عالم آمدند و به محضر رهبر معظم انقلاب و مردم تسلیت گفتند. 
درحقیقت بخش مهمی از رقم خوردن حماسه تشییع میلیونی را به همین دلیل باید مدیون شخص حضرت آیت الله خامنه ای دانست. شخصیتی که مشاهده آمد وشد سران و مسیولان کشورهای خارجی و دیدارهای فشرده شان برای عرض تسلیت، گواهِ همان حرفِ چند شب قبلشان بود که ملت دلواپس نباشد و از اختلال در امور خبری نخواهد بود. همین هم شد که ملت توانست بی دغدغه اضافی، قدرشناسانه، حماسه تشییع میلیونی شهدای خدمت را به سرانجام برساند و آن را بدل به سند افتخار و عزت برای کشور کند.
و البته که از این ملت که پای مکتب امام(ره) و رهبری معظم، تا بدین جا پیش آمده، انتظار دیگری نمی رود. یادمان نرفته که امام خمینی(ره) پس از شهادت رجایی و باهنر، همین گونه ملت را آرام می کرد. برایمان از پدیده «شاه مرده سالی» می گفت که همین ایران عزیز همین چند سده پیش به آن گرفتار بود. می گفت همین که شاهی می مُرد کانّه با خودش همان اندک آرامش و سکون مملکت را هم می بُرد و باید چند سال منتظر می ماندی تا یکی بیاید و بر سرکشی ها و آشفته حالی ها افسار بزند. اینجا ولی قصه چند سال و حتی چند روز و چند ساعت نبود. اینجا به قدر چند ساعت حتی آب در دلِ ملت تکان نخورد؛ چرا که با راز ثبات زیر خیمه انقلاب آشنا بود. 

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "معجزه آرامش زیر خیمه ولایت" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "معجزه آرامش زیر خیمه ولایت"، کلیک کنید.