مشاهده ابر رنگین کمانی کمیاب/ عکس

غزال زیاری: روز اول ماه ژوین (دوازدهم خرداد) در شمال شرقی اوهایو در آمریکا، ابری در آسمان دیده شد که تعجب و حیرت خیلی ها را به همراه داشت؛ این ابر اگرچه ابری معمولی بود ولی از آنجا که به رنگ های رنگین کمانی دیده می شد، حسابی توجه ها را به خود جلب کرد. رویت ابر رنگین کمانی پدیده واقعاً نادری است.

مشاهده ابر رنگین کمانی کمیاب/ عکس

به گفته کارشناسان، این پدیده جوی چشم نواز که به عنوان رنگین کمان ابری نیز شناخته می شود، پدیده نسبتاً نادری است که اخیراً در اوهایو رویت شد و فردی به نام «امیلی وست فال» این تصاویر را ثبت و در اینترنت به اشتراک گذاشته است.

به گفته پژوهشگران مرکز ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی NOAA، این پدیده شباهت فراوانی به رنگین کمان دارد. ابر رنگین کمانی زمانی ایجاد می شود که قطرات کوچک آب یا بلورهای کوچک یخ، نور خورشید را تجزیه و پراکنده می کنند. اگرچه وضعیت و موقعیت ابر نسبت به آفتاب باید کاملاً دقیق باشد تا این رنگ های زیبا در آن ظاهر شوند. معمولاً نورافشانی رنگین کمانی در ابرهایی دیده می شود که تازه تشکیل می شوند.

مشاهده ابر رنگین کمانی کمیاب/ عکس

نکته جالب توجه اینجاست که چندی پیش و در اواسط فروردین امسال نیز در منطقه اوهایوی آمریکا پدیده مشابهی رویت شده بود که البته آن بار، رنگ های رنگین کمان، قوت بیشتری داشت.

مشاهده ابر رنگین کمانی کمیاب/ عکس

راستی! برای علاقه مندان نظریات توطیه باید بگوییم که فردای مشاهده ابر رنگین کمانی، در این منطقه زلزله اتفاق افتاد. اما همان طور که خودتان می توانید حدس بزنید، این دو اتفاق هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند!

منبع: yahoo

54321

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مشاهده ابر رنگین کمانی کمیاب/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مشاهده ابر رنگین کمانی کمیاب/ عکس"، کلیک کنید.