مساجد و هیات های مذهبی از مزیت های نظام جمهوری اسلامی است – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

مساجد و هیات های مذهبی از مزیت های نظام جمهوری اسلامی است - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار برای شما، محمدمنان رییسی شامگاه جمعه در مراسم سی و یکمین سالگرد تاسیس هیات خادم الرضا علیه السلام قم که در سالن همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با حضور اعضای این هیات برگزار شد با تبریک ایام دهه کرامت گفت: یکی از توفیقاتی که نصیب مردم قم شده این است که در کنار حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها زندگی می کنند و از آنجا که امام رضا علیه السلام فرموده هر کسی خواهرم را در قم زیارت کند مرا زیارت کرده، قمی ها در حقیقت بر سرخوان نعمت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام هستند.

نماینده منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مزیت های جمهوری اسلامی وجود و فعالیت مساجد و هیات های مذهبی است افزود: این دو نهاد مردمی، موجب شدند تا انقلاب اسلامی به پیروزی برسد و در حقیقت پیشران انقلاب اسلامی به شمار می روند.

رییسی تاکید کرد: مساجد و هیات های مذهبی در حقیقت در عرصه تمدن سازی می توانند نقش آفرین باشند و اگر این دو بتوانند کار خود را به درستی پیش ببرند، اتفاقات خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: هیات خادم الرضا علیه السلام همانند سایر هیات های دیگر به صورت مردمی اداره می شود و این هیات پیشران سایر هیات ها است و اقداماتی که برنامه ریزی می شود باید در مقیاس تمدن اسلامی باشد.

منتخب مردم قم در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از اقدامات صورت گرفته هیات های مذهبی به خصوص هیات خادم الرضا علیه السلام قم در ایام شیوع کرونا در عرصه مواسات و همدلی و اقدامات جهادی گفت: هیات ها به دلیل اینکه در بین مومنین و متدینین اعتبار و مقبولیت دارند نه تنها در عرصه توزیع کالا بلکه در عرصه تولید محصولات هم می توانند ایفای نقش کنند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب امسال را به نام سال جهش تولید با مشارکت مردم نام نهادند افزود: در این عرصه هیات های مذهبی که ریشه مردمی دارند باید وارد عمل شوند و در قم نیز خوشه هایی صنعتی و فرهنگی باید شناسایی شود و هیات های مذهبی در این زمینه ورود کنند.

رییسی افزود: در دوران دفاع مقدس این مردم و بسیج مردمی بود که جنگ را اداره کرد و امروز در عرصه جنگ اقتصادی نیز مردم هستند که می توانند موجب پیروزی کشور در این جنگ اقتصادی شوند.

وی تصریح کرد: هیات های مذهبی در عرصه تولید با ترسیم نقشه راه باید به صورت جدی در میدان عمل حاضر شوند و ایفای نقش کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مساجد و هیات های مذهبی از مزیت های نظام جمهوری اسلامی است – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مساجد و هیات های مذهبی از مزیت های نظام جمهوری اسلامی است – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.