مروری بر چند اقدام موثر میراث فرهنگی خوزستان در زمان شهید رییسی

مروری بر چند اقدام موثر میراث فرهنگی خوزستان در زمان شهید رییسی

برای شما/خوزستان در زمان ریاست جمهوری شهید آیت الله سید ابراهیم رییسی اقدامات موثری در حوزه میراث فرهنگی خوزستان صورت گرفت که بر چند مورد از آن ها نگاهی گذرا خواهیم انداخت.

سعید محمدپور رییس انجمن دوستداران میراث فرهنگی خوزستان در گفت و گو با برای شما، گفت: در این دوره با تخصیص اعتبار برای آزادسازی حریم سازه های آبی شوشتر سه ملک موجود در محوطه آبشارها خریداری شد.

او افزود: همچنین مدارک چغازنبیل، محوطه بیت مشهود، محوطه مگنات، محوطه ایوان کرخه و محوطه شوش با هدف گرفتن اسناد به تهران ارسال شدند.

همچنین سید شمس الدین نوربخش غفاری سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آبادان نیز از نصب تابلوهای معرفی اماکن تاریخی و تاسیسات گردشگری این شهرستان در دولت سیزدهم خبر داد.

او افزود: نصب تابلوهای معرفی تاسیسات گردشگری در سطح شهر آبادان در حال انجام است.

وی گفت: اعتبار نصب ابن تابلوها توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان تخصیص یافت.

همچنین هانی خادمی سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اندیمشک، گفت: در بخش صنایع دستی از جانب وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تسهیلاتی اختصاص داده شد و دوره های آموزشی رایگان شکل گرفت.

او اضافه کرد: همچنین به 2 پروژه گردشگری شهرستان اندیمشک تسهیلات واگذار شد.

ایوب سلطانی مدیر پایگاه منظر تاریخی ـ فرهنگی مسجدسلیمان نیز با اشاره به ایجاد و راه اندازی پایگاه منظر تاریخی ـ فرهنگی این شهرستان، گفت: تمرکز این پایگاه بر روی آثار فرهنگی و صنعتی است.

وی گفت: از زمان راه اندازی پایگاه تمرکز بر باستان شناسی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی مسجدسلیمان چند برابر گذشته شده است.

سلطانی با بیان این که پایگاه منظر تاریخی ـ فرهنگی مسجدسلیمان اولین پایگاه آثار صنعتی کشور محسوب می شود، افزود: فعالیت این پایگاه مرتبط با آثار تاریخی حوزه صنعت است .

او بیان کرد: در طول این 2 سال که پایگاه منظر تاریخی ـ فرهنگی مسجدسلیمان فعالیت دارد مجموع اعتبارات اختصاص یافته از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برابر با 40 سال گذشته بود.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مروری بر چند اقدام موثر میراث فرهنگی خوزستان در زمان شهید رییسی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مروری بر چند اقدام موثر میراث فرهنگی خوزستان در زمان شهید رییسی"، کلیک کنید.