لوازم خانگی ایرانی؛ گران تر از برندهای برتر دنیا

لوازم خانگی ایرانی؛ گران تر از برندهای برتر دنیا

به گزارش برای شما به نقل از دنیای اقتصاد وی ادامه داد: ما امروز لباسشویی ای را که تکنولوژی آن وارداتی است، با کیفیت به مراتب پایین تری از نمونه اصلی مونتاژ می کنیم؛ اما قیمت آن از قیمت جهانی کالای مورد نظر بالاتر است. امروزه قیمت لباسشویی ای که بالاترین سطح جهانی را از نظر کیفی دارد و در بسیاری از کشورهای دنیا از آن استقبال می شود، 200دلار است، در حالی که لباسشویی های ایرانی با کیفیت به مراتب پایین تر، کمتر از 20میلیون به مردم فروخته نمی شود.

بنابراین تهیه زیرساخت ها توسط دولت مساله دوم است و مساله اول این است که چگونه تکنولوژی وارداتی را دوباره صادر می کنیم.

اسلامیان افزود: امروز تنها به معدود کشورهایی می توانیم محصولاتی همچون لباسشویی را صادر کنیم که بعد مسافتی بالایی از کشور اصلی دارند یا مانند لباسشویی دوقلو و کولر آبی صرفه اقتصادی برای ایجاد خط تولید آنها وجود ندارد.

نایب رییس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی تصریح کرد: مشتری در هر صورت نیاز خود را به صورت واردات غیرقانونی با برند اصلی وارداتی تامین می کند؛ اما مسوولان اصرار دارند که به جای این لباسشویی 15میلیون تومانی که کیفیت بسیار بالایی دارد، در داخل کشور شبیه آن را با 25میلیون تومان به مردم بفروشند و تازه برای صادرات آن هم برنامه ریزی کنند. طبیعی است وقتی در یک کشور، برند ایرانی را با کیفیت پایین تر و قیمت دوبرابری در کنار برند کره ای و آلمانی قرار دهیم، موفق نمی شویم.

23302

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لوازم خانگی ایرانی؛ گران تر از برندهای برتر دنیا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لوازم خانگی ایرانی؛ گران تر از برندهای برتر دنیا"، کلیک کنید.