لاهه حکم خود را درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح غزه صادر کرد

لاهه حکم خود را درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح غزه صادر کرد

دیوان دادگستری بین المللی حکم خود را درباره شکایت آفریقای جنوبی علیه حمله زمینی ارتش رژیم صهیونیستی به شهر رفح واقع در جنوب نوار غزه صادر کرد.

به گزارش برای شما، این دیوان با صدور بیانیه ای اعلام کرد تحولات به ویژه در شهر رفح، کابوس انسانی را تشدید می کند که عواقب نامشخصی دارد.

در پی اعلام قصد رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به رفح، دفتر رییس جمهور آفریقای جنوبی اعلام کرد دولت این کشور یک «درخواست فوری» برای بررسی این مسیله در دیوان بین المللی دادگستری ثبت کرده است.

به نقل از الجزیره، دیوان دادگستری بین المللی اعلام کرد وضعیت خطرناک غزه مستلزم اجرای فوری اقداماتی است که در حکم صادره در 26 ژانویه به آن اشاره شده است.

دیوان بین المللی دادگستری مستقر در لاهه 26 ژانویه درمورد شکایت آفریقای جنوبی از رژیم صهیونیستی مبنی بر ارتکاب نسل کشی، حکمی اولیه علیه این رژیم صادر کرد و از این رژیم خواست اقدامات لازم برای جلوگیری از نسل کشی در غزه انجام دهد.

دیوان بین المللی دادگستری اعلام کرد رژیم صهیونیستی همچنان موظف به تبعیت از کنوانسیون نسل کشی، از جمله تضمین امنیت فلسطینیان در غزه است.

این در حالی است که شبکه 12 رژیم صهیونیستی گزارش کرد ارتش طی روزهای آتی طرح مفصلی درباره عملیات زمینی در رفح به بخش سیاسی ارایه می کند. ظاهراً این طرح شامل انتقال غیرنظامیان به مناطقی در مرکز غزه و جنوب آن است.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لاهه حکم خود را درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح غزه صادر کرد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لاهه حکم خود را درباره حمله رژیم صهیونیستی به رفح غزه صادر کرد"، کلیک کنید.