علت عدم گرایش به رشته های علوم پایه و فنی بررسی شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

علت عدم گرایش به رشته های علوم پایه و فنی بررسی شود - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار برای شما، محمد رضا احمدی سنگری در نشست روسای دانشگاه های گیلان و مسوولان دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با اشاره به اینکه در این نشست حل مشکلات کشور نیازمند روحیه جهادی است، اظهار کرد: گیلان در مقایسه با دیگر استان ها در حوزه آموزش وضعیت مطلوبی ندارد و نیازمند این است تا متخصصان و دانشمندان در این حوزه ورود کنند.

وی با تاکید بر اینکه در شورای آموزش عالی استان اولویت ها باید تبیین و از نظرات عالمان و نخبگان در این نشست ها بهره مند شد، افزود: در استان ظرفیت های علمی و آموزشی بسیاری داریم که باید از آنها بهره مند شویم، اولویت های آموزش عالی در استان احصا و باید علت عدم گرایش به رشته های علوم پایه و فنی بررسی شود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه باید از ظرفیت هر 13 نماینده استان در رفع چالش ها و تقویت ساختار حوزه آموزش عالی بهره مند شد، اضافه کرد: در حوزه کشاورزی، اقتصاد دریا محور و نساجی ظرفیت های فراوانی وجود دارد که نیازمند اقدامات ارزشمند در حوزه آموزش عالی است.

احمدی با تاکید بر اینکه باید از نیروهای کارآمد، متخصص و متعهد در دانشگاه بهره مند شد، تصریح کرد: خیلی مهم است که تولید علم کارآمد باشد، علمی مفید است که در راستای پیشرفت کشور، انقلاب و نظام باشد و این امر با تربیت نیروهای کارآمد محقق می شود.

دبیر کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه دانشگاه باید در تصمیم سازی های استان حرف اول را بزند، افزود: باید برخی تصمیم گیری های استان را به دانشگاه بسپاریم، طرح و پیشنهادها در راستای مهارت افزایی دانشجویان و اشتغال پس از فارغ التحصیلی باید از پژوهش های دانشگاهیان باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "علت عدم گرایش به رشته های علوم پایه و فنی بررسی شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "علت عدم گرایش به رشته های علوم پایه و فنی بررسی شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.