عرضه گوشت قرمز ماه گذشته در کشتارگاه های رسمی کاهشی بود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

عرضه گوشت قرمز ماه گذشته در کشتارگاه های رسمی کاهشی بود - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار برای شما، یکی از برنامه های پیش بینی شده امسال وزارت جهاد کشاورزی ترمیم گله های مولد است تا التهاب بازار تقاضا فروکش کند.

بر اساس آمار اعلام شده از سوی مرکز آمار ایران فروردین ماه عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور به 29 هزار و 540 تن رسید.

بر اساس نتایج این طرح، سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است. به این ترتیب گوشت گاو و گوساله با 16 هزار و 825 تن، 57 درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده است.

گوشت گوسفند و بره با 10 هزار و 179 تن، بز و بزغاله با یک هزار و 777 تن و سایر انواع دام با 759 تن، به ترتیب 34.5 درصد، 6 درصد و 2.5 درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه شده را به خود اختصاص داده اند.

کاهش عرضه نسبت به سال گذشته

مقایسه عملکرد کشتارگاه های رسمی کشور در فروردین 1403 با ماه مشابه سال 1402 نشان دهنده کاهش 25 درصدی مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور است. مقدار تولید گوشت در فروردین 1403 نسبت به ماه مشابه سال 1402 برای گوسفند و بره 31 درصد، برای بز و بزغاله 18 درصد، برای گاو و گوساله 23 درصد و برای گاومیش و بچه گاومیش 26 درصد کاهش و برای شتر و بچه شتر 6 درصد افزایش داشته است.

همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می دهد که مقدار عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه های رسمی کشور در فروردین 1403 نسبت به ماه قبل (اسفند 1402) در حدود 23 درصد کاهش داشته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عرضه گوشت قرمز ماه گذشته در کشتارگاه های رسمی کاهشی بود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عرضه گوشت قرمز ماه گذشته در کشتارگاه های رسمی کاهشی بود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.