عراق واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد؟

عراق واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد؟

به گزارش خبرگزاری برای شما، قایم مقام دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق هنوز در حد خبر است و اجرایی نشده، گفت که فعلا ابعاد این موضوع مبهم است.

اخیرا کاوه زرگران – رییس کمیسیون تسهیل و توسعه تجارت اتاق بازرگانی تهران – از توقف صادرات شیرینی و شکلات به عراق خبر داده و گفته بود که در هفته ای که گذشت، صادرات به عراق با مشکلاتی مواجه شد و این در حالی است که عراق یکی از بازارهای مهم و اثرگذار در صادرات ایران محسوب می شود.

در اصل بنا به دلایلی بازرگانان عراقی خریدهای خود را متوقف کرده اند و صادرات محصولاتی مانند کروسان، کیک کاکایویی و ژله به این کشور فعلاً متوقف شده است. به نظر می رسد در لغو این قراردادهای خرید مباحث سیاسی چندان اثرگذار نباشد و عراقی ها با هدف حمایت از تولید ملی این مصوبه را وضع کرده باشند؛ اما نبود تولید شیرینی و شکلات در این کشور، این امید را زنده نگه داشته است که صادرات این محصولات به عراق به زودی از سر گرفته شود.

در این رابطه آرمان خالقی در گفت وگو با برای شما، با بیان اینکه ممنوعیت واردات شیرینی و شکلات به عراق هنوز در حد خبر است و اجرایی نشده، تصریح کرد: اما در مجموع این موضوع نگران کننده است. اگر این اتفاق برای ترکیه هم بود گفته می شد این محدودیت برای همه است. اما به نظر می رسد این محدودیت برای ایران است.

قایم مقام دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه به نظر می رسد توافقی در جریان است تا ایران را از بازار شیرینی و شکلات عراق حذف کند، تصریح کرد: البته عراق در حال تعقیب این سیاست است که مایحتاج خود را در کشورش تولید کند. به همین دلیل در حال بررسی وضعیت ترکیه در بازار شیرینی و شکلات عراق هستیم تا از این موضوع مطمین شویم.

خالقی با بیان اینکه ترکیه کشوری نیست که به این راحتی بازاری را واگذار کند و به هر ترتیب امتیازی می دهد تا بازار را حفظ کند، گفت که فعلا همه چیز مبهم است.

220

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عراق واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عراق واردات شیرینی و شکلات از ایران را ممنوع کرد؟"، کلیک کنید.