سپاه تسلیحات جدید رو کرد/ عکس

به گزارش خبرگزاری برای شما، سپاه برای افزایش استحکامات دفاعی در جزایر سه گانه خلیج فارس از تسلیحات جدید رونمایی کرد. نیروی دریایی از قایق های جدیدی رونمایی کرد که تا پیش از این به تیربار مجهز بودند.

اما در ساحل؛ نخستین بار است که سامانه های موشکی کروز با برد بین 300 تا 700 کیلومتر به جای پرتاب از ساحل در حال حرکت، شلیک می شوند که این باعث جابه جایی لحظه ای سامانه های موشکی برای جلوگیری از آشکار شدن و هدف قرار گرفتن توسط دشمن می باشد.

هرآنچه باید از سامانه موشکی کروز بدانید

سامانه موشکی کروز گونه ای هواگرد بی سرنشین هدایت شونده و از گونه بالستیک است که مسیر آن تا رسیدن به هدف قابل تغییر و هدایت است. در بیشتر سامانه های کروز از گونه ای موتور جت استفاده می شود درحالی که موشک های دیگر از موتور راکتی استفاده می کنند.

سپاه یک سلاح جدید رو کرد/ عکس

موشک های کروز معمولاً تمام مسیر خود را در ارتفاع بسیار پایین (برای جلوگیری از تشخیص توسط رادارهای دشمن) و با سرعت تقریباً ثابت با سرعت مافوق صوت یا نزدیک به صوت طی می کنند. تفاوت موشک کروز با پهپاد اینست که کروزها تنها به عنوان یک سلاح استفاده می شوند و کلاهک جنگی بخشی از بدنه آن ها است.

تاریخچه موشک های کروز

از نظر قدمت سلاح آلمانی وی-1 اولین کروز عملیاتی است که در سال 1944 علیه انگلیس به کار گرفته شده. وی-1ها با 70 درصد ناکامی از موفقیت نسبی برخوردار بودند. پرواز مستقیم و سرعت کم این موشک باعث می شد که درجه آسیب پذیری و ضایعات آن بیشتر شود و همچنین به وسیله رادارهای دشمن کشف، رهگیری و توسط هواپیماهایی که سرعت بیشتری را داشتند مورد هدف قرار بگیرند.

پس از جنگ جهانی دوم هر دو بلوک شرق و غرب دستیابی به موشک های دورپرواز همراه با انعطاف پذیری بیشتر را دنبال کردند تا اینکه در سال 1970 پیشرفت هایی در میکروالکترونیک، رایانه و موتورهای توربوفن کوچک حاصل شد. بهره گیری از این دو پدیده فناوری ساخت موشک های کروز امروزی را امکان پذیر ساخته است.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سپاه تسلیحات جدید رو کرد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سپاه تسلیحات جدید رو کرد/ عکس"، کلیک کنید.