سمنان میزبان جشنواره «تاسکا» شد – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

سمنان میزبان جشنواره «تاسکا» شد - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار برای شما، مریم طاهر دوست محمدی ظهر سه شنبه در نشست خبری با حضور رسانه ها و خبرنگاران در میراث فرهنگی شهرستان سمنان، با اشاره به انتخاب سمنان به عنوان نماینده ایران در کنسرسیوم بین المللی گردشگری جاده ابریشم با حضور 20 کشور از جمله چین، قزاقستان و … بیان کرد: برنامه های متنوعی در این زمینه اندیشیده شده که یکی از آنها برگزاری جشنواره های گردشگری است.

وی با بیان اینکه در این زمینه جشنواره «تاسکا» در مرکز استان سمنان برگزار می شود، افزود: نام نوعی ظرف قدیمی ویژه آشپزی در سمنان است که تلاش کردیم با برگزاری این جشنواره و گزیدن این نام، به نوعی به فرهنگ بومی منطقه سمنان، غذاهای محلی و ظرفیت های گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کنیم.

رییس میراث فرهنگی شهرستان سمنان نان و غذای اقوام و ملل سمنان را یکی از محورهای این جشنواره دانست و تاکید کرد: نمایشگاه آثار هنری هنرمندان شهرستان سمنان از دیگر بخش های تدارک دیده شده در این رویداد است.

طاهر دوست محمدی با اشاره به اجرای برنامه ارکست ملی راه ابریشم در قالب جشنواره تاسکا، بیان کرد: جشنواره گردشگری نعناع در کنار رویداد گرامیداشت روز نجوم و موزه گردی دیگر محورهای این جشنواره محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه در این جشنواره برنامه هایی مانند اجرای موسیقی سنتی و پرفرمنس هنری، نمایشگاه صنایع دستی، غذاهای محلی، تقدیر از برگزیدگان جشنواره و … نیز تدارک دیده شده که اجرایی می شود، تاکید کرد: ارگان هایی مانند شهرداری، شورای شهر، فرهنگ و ارشاد اسلامی و… در این رویداد همراهی و همکاری دارند.

رییس میراث فرهنگی شهرستان سمنان با بیان اینکه 19 اردیبهشت افتتاحیه این جشنواره در در مجموعه گردشگری استخر زاوقان سمنان خواهد بود، گفت: این جشنواره سه روز ادامه خواهد داشت و اختتامیه آن بیست و دوم اردیبهشت ماه برگزار می شود.

طاهر دوست محمدی با بیان اینکه تاسیکا در واقع نخستین گام از مجموعه جشنواره گردشگری راه ابریشم سمنان خواهد بود، ابراز کرد: تلاش داریم که تمام ظرفیت های میراث فرهنگی، تاریخی، گردشگری و … سمنان را در این رویدادها بشناسانیم.

وی افزود: تلاش می کنیم که از ظرفیت عضویت سمنان در «اتحادیه بین المللی شهرهای گردشگری در امتداد جاده ابریشم» با حضور 20 کشور جهان بهره مند شویم زیرا این حضور بسیار اتفاق نادری است و می تواند در توسعه اقتصادی، گردشگری، فرهنگی و … کل استان سمنان تاثیرگذار باشد.

رییس میراث فرهنگی سمنان همچنین گفت: شهریورماه سال گذشته سمنان در رقابت با دیگر شهرهای کشور توانست لقب پایتخت گردشگری جاده ابریشم کشورمان را از آن خود کند و لذا از مدت ها قبل برنامه ریزی لازم برای برگزاری هر چه بهتر رویدادهای این جشنواره بزرگ، اندیشیده شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سمنان میزبان جشنواره «تاسکا» شد – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سمنان میزبان جشنواره «تاسکا» شد – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.