سامانه «جان» رونمایی می شود / وظیفه وزارت علوم بازاریابی برای فن آفرینان است

سامانه «جان» رونمایی می شود / وظیفه وزارت علوم بازاریابی برای فن آفرینان است

برای شما/اصفهان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در تامین مالی جمعی شرایطی فراهم می شود که از طریق بورس و فرابورس برای شرکت های دانش بنیان منابع مالی مناسب از طریق مشارکت مردم فراهم می شود. از این رو، توسعه فناوری و دانش بنیان با سرعت بیشتری رخ دهد و این امر در راستای شعار سال، یعنی «جهش تولید با مشارکت مردی» است.

آیین اختتامیه و اهدای جوایز هجدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، امروز 27 اردیبهشت ماه، با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در هتل عباسی اصفهان برگزار شد.  در این مراسم، محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم تحقیقات و فناوری، از دانشگاه های استان اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان مجموعه های یگانه و افتخارآفرین کشور یاد و اظهار کرد: ما می دانیم که تولید علم مرجعیت ایجاد می کند و مصرف علم، اقتدار، امنیت، ثروت، آسایش و آرامش تولید می کند.  

وی ادامه داد: ما اگر صرفا تولید علم داشته باشیم و برای مصرف آن برنامه نداشته باشیم، نمی توانیم از مزایای همه جانبه علم استفاده کنیم. به همین دلیل در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تبدیل علوم به فنون یکی از برنامه های جدی ما است. نام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز مبین همین هدف است.  

زلفی گل یادآور شد: تا پیش از این دوره از ریاست دکتر رییسی، ما در وزارت علوم، معاونت نوآوری و فناوری نداشتیم. با توجه به اینکه بخشی از وظایف این وزارتخانه خلق فناوری است، ما با چابک سازی وزارت علوم، معاونت نوآوری و فناوری را تاسیس کردیم. با تاسیس معاونت نوآوری و فناوری، مدیریت پارک های علم و فناوری و مراکز رشد از انسجام بیشتری برخوردار شد.

وی همچنین یادآور شد: برای تبدیل علوم به فنون بسترهایی نیاز است و در قانون بودجه 1403 توجه و عنایت ویژه ای به بحث فناوری شده است.  

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یکی از اتفاقات خوب در این جشنواره را تامین منابع مالی جمعی دانست و ادامه داد: در تامین مالی جمعی شرایطی فراهم می شود که از طریق بورس و فرابورس برای شرکت های دانش بنیان منابع مالی مناسب از طریق مشارکت مردم فراهم می شود. از این رو، توسعه فناوری و دانش بنیان با سرعت بیشتری رخ دهد و این امر در راستای شعار سال، یعنی «جهش تولید با مشارکت مردم» است.

وی یادآور شد: یکی دیگر از وظایف ما در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تلاش برای دیده شدن فن آفرینان کشورمان است. محصولات و خدماتی را که فن آفرینان تولید می کنند باید عرضه شود و در معرض دید عموم قرار بگیرد. به عبارتی، می توان گفت تا جایی که مقدور است باید برای فن آفرینان بازاریابی صورت بگیرد.

وزیر علوم از تاسیس «سامانه جان» خبر داد و در این باره افزود: برای تحقق این امر، سامانه جریان اقتصادی نوین(جان) تاسیس شد که به زودی رونمایی می شود. هسته ها و شرکت های نوپا و رشد یافته در این سامانه ثبت می شوند و در معرض دید عموم قرار می گیرند و محصولات تولید شده به سامانه ستاد ایران متصل می شود و پس از آن، وزارت سمت محصولاتی که توسط شرکت های دانش بنیان تولید می شود، را وارد نخواهد کرد یا اگر وارد شوند به اندازه ای وارد می شوند که نیاز است.  

زلفی گل در پایان برگزاری جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را در راستای تحقق شعار سال دانست و تصریح کرد: این جشنواره در راستای تحقق فرازهای گام دوم انقلاب است، به این معنا که علوم و فناوری باید پیشرانِ پیشرفت همه جانبه کشور باشد.  

به گزارش برای شما، هجدهمین دوره جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی، در دو بخش مسابقه ای «طراحان کسب و کار» و «فن آفرینی و تجاری سازی فن آفرینی (نوپا و رشد یافته)» در روزهای 26 و 27 اردیبهشت ماه سال جاری و به میزبانی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان برگزار می شود.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سامانه «جان» رونمایی می شود / وظیفه وزارت علوم بازاریابی برای فن آفرینان است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سامانه «جان» رونمایی می شود / وظیفه وزارت علوم بازاریابی برای فن آفرینان است"، کلیک کنید.