زمینه برگزاری انتخابات پرشور در استان کرمان فراهم شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

زمینه برگزاری انتخابات پرشور در استان کرمان فراهم شود - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری برای شما، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی شامگاه گذشته در ویژه برنامه رئیس جمهور اظهار داشت: براساس قانون، نظارت بر انتخابات قبل، حین و بعد از برگزاری بر عهده شورای نگهبان است.

وی افزود: این نظارت از نوع استصوابی است و قانون برای قوه قضائیه نقش پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی را درنظر گرفته است.

حمیدی تاکید کرد: تکلیف قوه قضائیه در انتخابات، نظارت بر سلامت انتخابات و صیانت از آرا مردم است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در راستای اجرای این مسئولیت، ستادهای پیشگیری از جرایم انتخاباتی در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها تشکیل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: کارگروه‌های رصد و پایش فضای مجازی تحت نظارت دادستان و کمیته تبادل اخبار و اطلاعات با مسئولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ایجاد شد.

حمیدی ادامه داد: همچنین کمیته اطلاع رسانی و حقوقی و قضائی در ذیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان کرمان تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: درصورتی که اثبات شود هر فرد اعم از مردم عادی، مسئولین ستادهای انتخاباتی یا مسئولین استانی در انتخابات مرتکب جرم شده‌اند، دستگاه قضائی استان از کنار جرایم نخواهد گذشت.

حمیدی تاکید کرد: دستگاه قضائی با تخلفات این حوزه برخورد قاطع و قانونمند خواهد داشت.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان یادآور شد: سال‌های گذشته شاهد کمترین میزان تخلفات در انتخابات بوده‌ایم.

حمیدی گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، سال گذشته ۱۲۲ پرونده در استان تشکیل شد که تاکنون برای تعدادی از محکومین پرونده‌ها، آرا قضائی متناسب صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی زمینه شرکت در انتخابات را فراهم کرده است و مردم با رأی دادن حق خود را استیفا می‌کنند.

وی تاکید کرد: بایستی زمینه برگزاری انتخابات پرشور در استان فراهم شده و این رویداد بزرگ و ملی، به گونه‌ای برگزار شود که برای کشور امیدآفرین و به تبع آن اقتدار جمهوری اسلامی حفظ شود.

رئیس ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان ادامه داد: قبل از اینکه نهادهای نظارتی از حقوق مردم دفاع کنند، مردم خود با آمدن پای صندوق‌های رأی حق خود را حاکم می‌کنند.

حمیدی شرکت در انتخابات را آرزوی بسیاری از مردم کشورهای همسایه دانست و گفت: بایستی مردم این نعمتی که انقلاب اسلامی به آنها داده است را قدر بدانند و به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف دستگاه قضائی استان در سال جدید کنترل و کاهش آسیب‌ها و جرایم است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان افزود: متأسفانه در سال جدید با رشد ۱۳ درصدی ورودی پرونده‌ها مواجه بوده‌ایم.

وی ادامه داد: از دیگر از اهداف قوه قضائیه در سال جدید ترویج صلح و سازش در جامعه و به ثمر رساندن پرونده‌های حقوق عامه است.

حمیدی در پایان بیان کرد: اولویت‌های دستگاه قضائی در سال جدید راه اندازی دادگاه صلح است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زمینه برگزاری انتخابات پرشور در استان کرمان فراهم شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زمینه برگزاری انتخابات پرشور در استان کرمان فراهم شود – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.