ریشه فرهنگ ایثار و شهادت قرآن و اهل بیت (ع) است – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

ریشه فرهنگ ایثار و شهادت قرآن و اهل بیت (ع) است - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار برای شما، حجت الاسلام حبیب پهلوزاده سه شنبه شب در آیین سراسری بزرگداشت شهید مدافع امنیت «شهید محمدحسین حدادیان» و 5 شهید مدافع امنیت شهرستان تنگستان عنوان داشت: اگر امروز پرچم جمهوری اسلامی ایران مایه عزت و سربلندی اهتزاز آن در قله های مقاومت افتخار ما است برای این بوده که در پای آن خون صدها هزار شهید ریخته شده است.

امام جمعه اهرم تصریح کرد: اگر امروز پرچم ایران و پرچم مقاومت در سر تا سر عالم نماد مقاومت و شجاعت است به برکت خون پاک و مطهر شهدا و ایستادگی خانواده معظم و معزز شهدا است.

وی اضافه کرد: در 2 ماه گذشته یکی از بهترین جوان های تنگستان درراه امنیت کشور و شهروندان شربت شیرین شهادت نوشید مایه افتخار این منطقه و نظام شد.

پهلو زاده یاد آور شد: شهید و شهادت و کسی که به مقام شهادت می رسد شاهد و ناظر است و بفرموده خداوند تبارک و تعالی شهدا زنده هستند، بشر چشم مادی قابل دیدن همین اشیا دور خود است اما شهدا وقتی به شهادت می رسند در رحمت خداوند متنعم می شوند و اگر امروز از شهید و شهادت وظیفه داریم تجلیل کنیم از بابت این است که ریشه شهید و شهادت از ابتدای تاریخ انبیا و ایمه بودند تا به امروز این شهدا مایه فخر و مباهات جریان تشییع هستند.

امام جمعه اهرم ادامه داد: اگر شیعه امروز در دنیا به عنوان نماد مقاومت و ایستادگی است و اگر امروز جوانان شیعه در اقصی نقاط عالم مایه افتخار و مباهات است از باب شجاعت و ایثاری است که در بین این شهدا وجود دارد.

وی یاد آور شد: امروز فرهنگ دینی ایثار و شهادت که در بین خانواده ای موجب رشد و تربیت این جوانان شده ریشه آن قرآن و اهل بیت است.

پهلو زاده خاطرنشان کرد: بر اساس آثار مکتوبی که خودشان ارایه کردند و نوشتند در غرب و آمریکا فرهنگ خود را فرهنگ فاضلاب نامیدند این کلمه خود آنهایی است که در آمریکا کتاب نوشتند اگر شما می خواهید مصداق این فرهنگ آمریکا را مشاهد کنید حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در بمباران غزه، بمباران یمن، عراق، افغانستان؛ کشتار 9میلیون در ایران براثر ایجاد قحطی این فرهنگ غرب و آمریکا است.

امام جمعه اهرم اضافه کرد: در غرب و آمریکا برای جان انسان ها هیچ ارزشی قایل نمی باشند اینها فرهنگی که به عنوان نماد آزادی و دموکراسی مطرح و اندیشمندان و اندیشکده های آنها این را معرفی می کند با جنگ است.

وی افزود: اگر امروز جوانان این مرز و بوم در تامین امنیت و دفاع از حرم به شهادت می رسند برای این است که فرهنگ ما به آن فرهنگ غرب تبدیل نشود.

پهلوزاده بیان کرد: امروز جوانان ایران اسلامی وقتی به سن تکلیف سیاسی می رسند و در آستانه رای دادن هستند و سر صندوق رای حاضرمی شوند بدانند این رای که در صندوق قرار می دهند این رای دفاع از خون شهداست، دفاع خانواده معظم و معزز شهدا، دفاع از فرهنگ قرآن، دفاع فرهنگ اهل بیت است.

امام جمعه اهرم اضافه کرد: دستاوردهای جمهوری اسلامی با اتکا به همین جوانان به دست آمد تجهیزات ساخت ناو، پرتاپ ماهوار که صف تا صد آن توسط همین جوانان ساخت و به فضا پرتاب شد این عزت آفرینی است که عده ای نمی خواهند این عزت ها باشد و استمرار پیدا کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر وظیفه ما است به عنوان دفاع از حرم، حریم و قدردانی از خون شهدا و خانواده معظم و معزز شهدا تا می توانیم هرکسی در هر مکان و هر مسوولیتی که است برای خدمت به مردم و حضور گسترده مردم در پای صندوق های اخذ رای تلاش کند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ریشه فرهنگ ایثار و شهادت قرآن و اهل بیت (ع) است – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ریشه فرهنگ ایثار و شهادت قرآن و اهل بیت (ع) است – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.