در چند روز آینده به حدی خودرو وارد می شود که باید به فکر انبار جدید باشیم

در چند روز آینده به حدی خودرو وارد می شود که باید به فکر انبار جدید باشیم

آفتاب نیوز :

ما در پنج سال گذشته ممنوعیت در زمینه واردات خودرو داشتیم که در دو سال گذشته با بیش از 25 اقدام، توانستیم با تعاملاتی که شکل گرفت، موانع را برطرف کنیم. همچنین به نظر می رسد طی چند روز آینده به حدی خودرو وارد خواهد شد که در فضای انبار برای نگهداری خودرو جهت ترخیص از گمرک به مشکل خواهیم خورد.

رییس سازمان توسعه تجارت با اشاره به رفع ممنوعیت واردات خودرو در سال های اخیر بیان کرد: در دو سال گذشته با بیش از 25 اقدام، توانستیم با تعاملاتی که شکل گرفت، موانع را برطرف کنیم.

مهدی ضیغمی در آیین اختتامیه مدیران ستادی و اجرایی گمرکات کشور با تاکید بر ارتباط سازنده دو سازمان توسعه تجارت و گمرک در حوزه تجارت خارجی گفت: طی 30 سال گذشته و فعالیت در حوزه تجارت خارجی که روند صادرات به سمت کالای با ارزش افزوده رفته از جمله فولاد و پتروشیمی، تغییر نگرش صادراتی ایجاد شده است و در فاز بعدی به سمت توسعه کالا های با ارزش افزوده مانند کالای دانش بنیان، ماشین آلات و تجهیزات پزشکی می رویم و در ادامه صادرات خدمات فنی مهندسی را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه در سازمان توسعه تجارت تلاش می کنیم ظرفیت و زیرساخت ها را توسعه دهیم؛ گفت: در این خصوص می توان به اصلاح پایه های صادراتی و رایزن های بازرگانی اشاره کرد که نقش بسیار مهمی در بازخورد به دستگاه های اجرایی دارند؛ از جمله اینکه در ابتدای دولت از پنج رایزن به 30 رایزن رسیدیم و برنامه داریم که به 70 رایزن اقتصادی برسیم. همچنین از هفت مرکز تجاری به حدود 60 مرکز تجاری رسیدیم که امیدواریم در آینده اثر خود را بگذارد.

رییس سازمان توسعه تجارت بیان کرد: همچنین اردیبهشت امسال با همکاری وزارت خارجه، وزارت اقتصاد و سایر دستگاه ها، ایران اکسپو را برگزار کردیم که خروجی خوبی داشت. در عین حال با تاکید معاونت ریاست جمهوری در اردیبهشت آینده هم این رویداد را تکرار می کنیم.

ضیغمی با تاکید بر هوشمندسازی زیرساخت ها و سامانه ها و نصب در گمرکات خروجی اظهار کرد: هرچه به سمت هوشمندسازی برویم، از تخلفات و اتفاقاتی که در این زمینه رخ می دهد جلوگیری می کنیم و می تواند شاخص های کسب وکار را بهبود ببخشیم. دستگاه های دولتی از جمله گمرک، وزارت اقتصادی در این دو ساله همکاری خوبی در زمینه تجارت خارجی داشته است.

وی با اشاره به رفع ممنوعیت واردات خودرو بیان کرد: ما در پنج سال گذشته ممنوعیت در زمینه واردات خودرو داشتیم که در دو سال گذشته با بیش از 25 اقدام، توانستیم با تعاملاتی که شکل گرفت، موانع را برطرف کنیم. همچنین به نظر می رسد طی چند روز آینده به حدی خودرو وارد خواهد شد که در فضای انبار برای نگهداری خودرو جهت ترخیص از گمرک به مشکل خواهیم خورد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در چند روز آینده به حدی خودرو وارد می شود که باید به فکر انبار جدید باشیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در چند روز آینده به حدی خودرو وارد می شود که باید به فکر انبار جدید باشیم"، کلیک کنید.