در ساعات پیک از وسایل پرمصرف غیرضروری استفاد نکنید

در ساعات پیک از وسایل پرمصرف غیرضروری استفاد نکنید

آفتاب نیوز :

اباذر صالحی ضمن تاکید بر اهمیت موضوع مصرف بهینه انرژی، اظهار کرد: طی روزهای اخیر شاهد تاثیر افزایش قابل ملاحظه مصرف در کشور بودیم و به دلیل گرمای بسیار زیاد، میزان تقاضای مصرف برق به یک باره دچار جهش شد و به 65 هزار مگاوات در سراسر ایران رسید که در میانه خرداد ماه عدد بسیار قابل توجهی است.

وی با بیان اینکه  نتیجه رعایت نکات مربوط به کاهش مصرف توسط ادارات و همکاری مشترکان خانگی با برنامه های تعیین شده مدیریت مصرف، گذر موفق از اوج بار تابستان را به دنبال خواهد داشت، افزود: آنچه که به استمرار پایداری برق در این شرایط کمک می کند، همراهی و مشارکت همه مردم و مدیریت مصرف برق است چراکه همه نیروگاه ها، شبکه انتقال و توزیع در حالت آمادگی کامل هستند تا بتوانند برق مورد نیاز مردم را تامین کنند قطعا با مشارکت و همراهی مردم می توانیم از شرایط گرم و گرم تر از این هم  به ویژه در نیمه جنوبی کشور که شاهد افزایش دمای بسیار زیاد هستیم عبور کنیم.

سخنگوی شرکت برق منطقه ای تهران با اشاره به همه گیری استفاده از دستگاه های سرمایشی در تابستان، تصریح کرد: 40 درصد مصرف برق در فصل گرما مربوط به وسایل سرمایشی است، لذا اگر مردم همین مقدار را مدیریت کنند، بسیار موثر خواهد بود. همچنین بهتر است در مورد کولرهای آبی نه تنها حتماً پوشال را تعویض کنیم بلکه از دور کند کولر استفاده کرده و عایق بندی اصولی را انجام دهیم.

صالحی تصریح کرد: 60 درصد مابقی مصرف برق در منازل مربوط به وسایل گوناگون است به طوری که10 درصد مربوط به یخچال و فریزر که همواره در مدار برق هستند. حدود 10 درصد نیز به ماشین ظرفشویی و لباسشویی ا10 درصد مصرف به رایانه و وسایل صوتی و تصویری خانگی، 15 درصد نیز به مودم و وسایل بازی کودکان اختصاص دارد. تا پیش از این روشنایی 10 درصد مصرف را به خود اختصاص می داد که اکنون به 8 درصد کاهش یافته است.

به گفته وی از مادران خواهش می شود که امکان استفاده از وسایلی مانند ماشین ظرفشویی و لباسشویی را به ساعات کم باری (23 تا 6 صبح) موکول کنند. این امر علاوه بر کاهش مصرف در ساعات پیک، به طول عمر بیشتر تجهیزات نیز کمک خواهد کرد.

سخنگوی شرکت برق منطقه ای تهران با اشاره به اینکه در ساعت های اوج مصرف که همزمان مردم نیاز به کولر دارند، ادارات و بانک ها نیز به خدمت رسانی مشغول هستند، بخش تجاری و صنایع نیز در مدار تولید فعال هستند، افزود: با مدیریت صحیح مصرف می توانیم از این شرایط عبور کنیم البته باید تاکید کنم با مشارکت و همراهی صنایع گرانقدر که گردش چرخ صنعت کشور پایدار به فعالیت ارزشمند این افراد است مصرفشان در ساعات اوج بارمتوقف می شود.

به گفته صالحی با توجه به مصوبه هیات وزیران که از 15 خرداد ساعت کاری از 6 الی 13 تعیین شده، مدیریت مصرف برق در ادارات کاملا الزام آور است و بسیاری از تجهیزات آنان از راه دور کنترل می شود که بعد از ساعات کاری تمام ادارات باید 60 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند یعنی تمام وسایل سرمایشی آنان از مدار خارج می شود اما در برخی از ادارات تعداد اندکی از کارمندان و مدیران در ادارات می مانند که به منظور تامین رفاه آنان برخی از وسایل سرمایشی فعال می ماند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "در ساعات پیک از وسایل پرمصرف غیرضروری استفاد نکنید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "در ساعات پیک از وسایل پرمصرف غیرضروری استفاد نکنید"، کلیک کنید.