حماس: ادامه جنگ ممکن است به معنای اسرای بیشتر اسراییلی باشد

حماس: ادامه جنگ ممکن است به معنای اسرای بیشتر اسراییلی باشد

یکی از رهبران جنبش حماس روز سه شنبه تاکید کرد که ادامه دادن اشغالگران به جنگ ممکن است «به معنای اسرای بیشتری در دست مقاومت فلسطین در نوار غزه باشد».

به گزارش برای شما، باسم نعیم، یکی از رهبران جنبش حماس در گفت وگو با المیادین درباره آنچه شبکه 12 عبری زبان درباره آمادگی اسراییل برای آتش بس طولانی مدت گزارش کرده است، گفت: «بازی با کلمات توسط اسراییل قابل قبول نیست، زیرا باید از ابتدا مشخص باشد که آتش بس کامل خواهد بود.»

نعیم افزود که موضع حماس و جناح های مقاومت در مورد مذاکرات «بر اساس عملکرد افسانه ای رزمندگان مقاومت در میدان» است.

وی اشاره کرد حماس قبلاً با سند ارایه شده از سوی میانجی ها موافقت کرده بود؛ سندی که «حداقل آرزوها و خواسته های فلسطینی ها را محقق می کرد».

وی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ کس با جنبش تماس نگرفته و «هیچ سند جدیدی به آن ارایه نشده است»، تاکید کرد: «تا زمانی که اسراییل گذرگاه رفح را اشغال کرده و کنترل آن را به زور به دست گرفته، نمی توان وارد مذاکرات جدید شد.»

نعیم افزود: «ما طبق تاکتیکی که بنیامین نتانیاهو طی ماه ها اتخاذ کرده است، آماده نیستیم راه را برای گفت وگو درباره اسناد جدید باز کنیم.»

وی با بیان اینکه مقاومت استفاده از مذاکرات را به عنوان «وسیله ای برای دادن فرصت بیشتر به دشمن برای ادامه نقشه های خود علیه مردم فلسطین» نمی پذیرد، تاکید کرد آنچه برای مقاومت اهمیت دارد «حفاظت از مردم در برابر کشتارها» است.

نعیم در گفت وگو با شبکه لبنانی المیادین خاطرنشان کرد که «تلاش اسراییل برای سرپوش گذاشتن بر کشتار مردم ما با ادعای تحرک در مسیر مذاکره وجود دارد».

پیش از این، یک منبع برجسته در مقاومت فلسطین به المیادین فاش کرده بود که حماس «هنوز پیشنهادی از میانجی ها دریافت نکرده است».

این منبع افزود: حماس معتقد است «در حالی که اسراییل بر انجام کشتار و نسل کشی در مناطق مختلف نوار غزه اصرار دارد، امکان مذاکره وجود ندارد».

این در حالی است که وبگاه عبری زبان «واللا» روز سه شنبه گزارش داد که رژیم اشغالگر دوشنبه یک پیشنهاد رسمی، مکتوب و به روزرسانی شده برای توافق با حماس را به میانجی ها (قطر، مصر و ایالات متحده آمریکا) ارایه کرد.

این وبگاه افزود که این پیشنهاد به طور گسترده اصول کلی را بررسی می کند که دیوید بارنیا، رییس سرویس جاسوسی اسراییل (موساد) جمعه گذشته در پاریس به محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر ارایه کرد.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: ادامه جنگ ممکن است به معنای اسرای بیشتر اسراییلی باشد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: ادامه جنگ ممکن است به معنای اسرای بیشتر اسراییلی باشد"، کلیک کنید.