جهش سالمندی تا سال 2030

جهش سالمندی تا سال 2030

آفتاب نیوز :

دکتر محمد خادمی در جلسه پرسش و پاسخ نمایشگاه ایران هلث با موضوع “مشاغل آینده و آینده مشاغل”، نگهداری و تکریم سالمندان را بخشی از فرهنگ کشور دانست و گفت: با توجه به روند پیری جوامع، ارایه کسب و کار در حوزه سالمندی از مشاغل آینده حوزه پزشکی خواهد بود.

وی اضافه کرد: با بررسی فضای استارتاپی کشورهای ژاپن،انگلیس و آمریکا در می یابیم میل به ارایه خدمات  سالمندی در فضای زندگی شخصی افراد مورد توجه بوده و فرد به واسطه بهره گیری از خدمات فناوری در نگهداری از سالمند، رضایتمندی بیشتری دارد.

وی یادآور شد: ما در حال حاضر 7میلیون سالمند در کشور داریم و تا سال 2030 با یک جهش در حوزه سالمندی مواجه خواهیم شد.

خادمی با تاکید بر اینکه هنوز فعالیت در حوزه سالمندی برای جامعه ما خیلی محسوس نیست افزود: با این حال فعالیت در این حوزه جزو مشاغل آینده ما قرار می گیرد.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه آموزش های آینده آموزش های پیامد محور است افزود: هنوز ساختار بازار کارمان”سنتی” است و هنوز بسیاری از افراد ضرورت آموزش و یادگیری درمقاطع تحصیلی سطح بالا را درک نکرده اند، اما در مقابل دانش بنیان ها در لبه دانش حرکت می کنند. 

وی با بیان اینکه بر اساس آمارهای بین المللی با کمبود 18 میلیون نیروی کار حوزه سلامت مواجهیم، یادآور شد: حوزه سالمندی می تواند یکی از زمینه های فعالیت برای فعالان این بخش باشد. 

وی افزود: در حوزه سالمندی یک بخشی از مشاغل، در حوزه حوزه حمل و نقل و بخشی در حوزه غذای سالمندی فعالیت دارند، بر اساس آمارها رصد و پایش افراد و مراقبت در منزل بیشترین خدماتی بوده که در این خصوص استفاده شده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جهش سالمندی تا سال 2030" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جهش سالمندی تا سال 2030"، کلیک کنید.