تولیدات بومی کرمانشاه در مسیر زوار اربعین عرضه می شود

تولیدات بومی کرمانشاه در مسیر زوار اربعین عرضه می شود

برای شما/کرمانشاه مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه از برنامه ریزی برای عرضه محصولات تولیدی استان از جمله صنایع دستی و محصولات کشاورزی در مسیر زوار اربعین خبر داد.

داریوش فرمانی، امروز (10 خرداد) در نشستی با موضوع هماهنگی، معرفی و فروش محصولات و تولیدات بومی استان در مسیر زوار اربعین که با حضور نمایندگان استانداری و ادارات جهاد کشاورزی، اصناف و صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به پیش بینی های انجام شده در کنار غرفه ها و بازارچه های صنایع دستی، برخی از اقلام تولیدی استان نیز عرضه و معرفی شود.

وی  با اشاره به تاکید استاندار کرمانشاه مبنی بر توجه به تمام جهات این حرکت عظیم و برکات این سفرها، گفت: با توجه به تجربیات سال گذشته در خصوص بازارچه های صنایع دستی و بازخوردهای بسیار خوبی که گرفتیم، مقرر شده امسال ضمن توسعه و گسترش این غرفه ها و بازارچه های موقت در مسیر راه کربلا، برخی محصولات و تولیدات بومی استان مانند زیتون و زعفران هم در کنار سایر سوغات های استان معرفی شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با بیان اینکه این اتفاق موجب می شود که هرچه بیشتر توانمندی های استان به تمام اقشار کشور معرفی شود،  افزود: با توجه به اهمیت موضوع برندسازی باید تلاش کنیم تا این محصولات به شکل برند خاص استان به بهترین شکل عرضه شوند.

وی با اشاره به اینکه برای مسیر بیستون تا قصرشیرین در ایام اربعین برنامه ریزی می شود، گفت: باید از ظرفیت بازارچه های دایمی و موقت و هم چنین واحدهای تجاری بین راهی واقع در مسیر که در زمینه عرضه سوغات فعال هستند به شکل مشارکتی استفاده شود تا نیاز به هزینه و زمان و فرصت سوزی نباشد.

هم چنین امین کوگانی سرپرست معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: این معاونت با توجه به تجربه چند ساله خود در بحث ایجاد بازارچه های فصلی و بین راهی در ورودی شهرستان های مسیر راه کربلا برای استقرار و حضور صاحبان این محصولات هیچ گونه مشکلی نداشته و آمادگی دارد تا در حد امکان غرفه های خود را برای این مهم آماده کند.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تولیدات بومی کرمانشاه در مسیر زوار اربعین عرضه می شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تولیدات بومی کرمانشاه در مسیر زوار اربعین عرضه می شود"، کلیک کنید.