ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی

جهان بین مطرح کرد؛

ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، مدل پنج لایه این دانشگاه برای مواجهه با بدحجابی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری برای شما، کتاب «تا قاف کرامت» که به قلم آیت الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل روانه بازار نشر شده، در حضور وی و مسیولان دانشگاهی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل معرفی شد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در این مراسم ضمن بیان ویژگی های شخصیتی نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: آیت الله عاملی یک شخصیت تاثیرگذار در جامعه بوده و کتاب «تا قاف کرامت» مورد تحسین اهل فن قرار گرفته است.

فرزاد جهان بین عنوان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی یک مدل 5 لایه برای مواجهه با بدحجابی و بی حجابی ترسیم شده که عبارتند از تبیین عالمانه و حکیمانه، مشارکت هم افزا، رصد هوشمند، مراقبت والدانه و برخورد قاطع.

ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی

وی اضافه کرد: در این پنج لایه ابتدا تبیین عالمانه و حکیمانه انجام می شود و اثر این کار آنکه همه به موضوع بی حجابی حساس شوند و بعد احساس مشارکت کنند، در لایه بعدی با استفاده از سامانه سرچ (سامانه رصد چهره) شناسایی در محیط دانشگاه انجام می شود و با افرادی که نسبت به موضوع حجاب سهل انگار هستند به صورت والدانه برخورد می شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی متذکر شد: در بسیاری از موارد در این مرحله و با یک تذکر مشکل رفع می شود و منجر به صدور حکم نمی شود، اما در صورتی که تذکر والدانه پاسخگو نبود برخورد قاطع صورت می گیرد و فرد به کمیته انضباطی معرفی می شود.

جهان بین خاطرنشان کرد: مسیله حجاب از آنجا مهم است که عدم رعایت آن موجب می شود حقوق عامه تضعیف شده و تقدس دانشگاه از بین برود؛ بنابراین محیط برای آموزش مناسب نمی شود و اهداف دانشگاه نیز محقق نخواهد شد.

ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی

این استاد دانشگاه افزود: براساس نظرسنجی انجام شده دانشجویان و مردم بعضاً موضوع حجاب را یک امر فردی می دانند و تذکر داده شده را تعدی به حریم خصوصی عنوان می کنند؛ در حالی که حجاب یک بحث اجتماعی است؛ بنابراین با یک تبیین عالمانه می توان جامعه را نسبت به اجتماعی بودن حجاب آگاه کرد و از آنجایی که در کتاب «تا قاف کرامت» تبیین عالمانه و حکیمانه نسبت به موضوع حجاب و آثار مخرب بی حجابی به خوبی عنوان شده، مطالعه آن برای استادان و مسیولان دانشگاه توصیه می شود.

جهان بین با بیان اینکه این جلسه به صورت آنلاین برای اعضای هییت علمی و استادان دانشگاه آزاد اسلامی و برای استادان دانشگاه های استان اردبیل در حال برگزاری است، ادامه داد: از آنجا که در نگاه ما استادان، قطب تاثیرگذار هستند و می توانند در مقیاس وسیع تولید فضیلت کنند، به همین دلیل این جلسه و آَشنایی با کتاب «تا قاف کرامت» را برای استادان و اعضای هییت علمی در نظر گرفته ایم تا با تبیین عالمانه و حکیمانه بیش از پیش با اهمیت موضوع حجاب و نوع نگاه اسلام در این زمینه شوند.

معنای شخصیت زن در غرب یعنی فریبایی

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل هم در این مراسم گفت: تنظیم عقلانی روابط دو جنس یکی از ضرورت های جامعه بشری است و اگر این رابطه عقلانی مختل شود تاثیر منفی در جامعه خواهد داشت.

آیت الله عاملی مطرح کرد: ما درباره زن به کرامت، به امنیت، آینده و به شخصیت زن احتیاج داریم و این کتاب درصدد بیان کرامت زن است، اینکه زن شخص چطور تعریف شود.

ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی

وی در ادامه توضیح داد: بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از تصور غلط نسبت به بعضی از مفاهیم است و تفاوت ما با غربی ها این است که آنها شخصیت زن را براساس فریبایی تعریف کرده اند و می گویند هر چقدر زن فریبا تر باشخصیت تر، متاسفانه این تعریف در جوامع غربی خوب جا افتاده و از موارد اصلی اختلاف ما با تمدن غربی در همین نقطه است، چراکه اسلام دنبال کرامت زن است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل یادآور شد: در کتاب «تا قاف کرامت» ما هم بحث را از همین جا شروع کرده ایم و مستنداتی از زندگی افرادی که بر این باور بوده اند را معرفی کرده ایم که نشان می دهد در صورت ادامه این باور چه فجایعی به بار خواهد آمد.

امام جمعه اردبیل عنوان کرد: کتاب «تا قاف کرامت» شامل تحقیقی پیرامون «حجاب، عفاف و شخصیت زن» است که در چهار محور از کرامت زن دفاع می کند.

عاملی افزود: محور نخست بیان آثار تعریف شخصیت زن به فریبایی است، در این باره 10 فاجعه بزرگ از متن زندگی صاحبان اندیشه ای که زن را جز با فریبایی به رسمیت نمی شناسد بیان شده و 10 فاجعه ای که بدون تردید هریک از آنها در انهدام یک فکر، تمدن، فرهنگ و مدنیت کافی است.

ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی

وی افزود: در محور دوم به رابطه آرمانی بین دو جنس پرداخته می شود، عقلانیت ارکان این رابطه آرمانی نه فقط با ادله و براهین، بلکه با ملموسات زندگی صاحبان اندیشه ای که رابطه ای آرمانی در نفی حساسیت با برهنگی می دانند، بیان می شود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل مطرح کرد: در محور سوم و چهارم، اولویت نخست در نقش زن بیان و مبرهن می شود و قدسیت عنوان مادری در آن چنان تبیین می شود که هیچ نقشی بدیلی یارای حرکت به این قله یا طرح شدن در ردیف آن را پیدا نمی کند و در انتها به راز و رمز حساسیت جنون آمیز کشور های لاییک و سکولار در برابر زن مسلمان محجبه پرداخته می شود.

عاملی خاطرنشان کرد: در کتاب «تا قاف کرامت» با آخرین موقعیت جهانی حجاب و با کنش و واکنش مخالفین آن مخصوصاً در جوامع غربی آشنا می شویم و از مجموع نگرانی های شدید، سخنان بسیار شنیدنی مسیولان عالی رتبه آنها درباره حجاب، از وضع جریمه و مالیات، اخراج و محکومیت زن محجبه از مناصب، مسیولیت ها و از تمکن های اجتماعی، توانمندی های عمومی و از تصمیمات عجولانه، کودکانه، مخالفت با حقوق اساسی و اولیه انسان ها حتی در قانون اساسی اروپا می فهمیم که کارکرد اجتماعی دین در قالب حجاب و ارایه الگوی برتر مساوی با مرگ لاییسیته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترسیم مدل 5 لایه در دانشگاه آزاد اسلامی برای مواجهه با بدحجابی"، کلیک کنید.