بزرگترین پروژه تولید و ذخیره سازی انرژی خورشیدی جهان راه اندازی می شود

با نصب میلیون ها پنل؛

بزرگترین پروژه تولید و ذخیره سازی انرژی خورشیدی جهان راه اندازی می شود

بزرگترین پروژه تولید و ذخیره سازی انرژی تجدیدپذیر در جهان با 1.9 میلیون پنل خورشیدی و تولید 875 مگاوات انرژی، در آمریکا به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری برای شما به نقل از  انرژی استوریج نیوز،   پروژه ذخیره سازی برق و انرژی خورشیدی «ادواردز سنبورن» «Edwards Sanborn» یک مجموعه عظیم انرژی های تجدیدپذیر است که 4600 هکتار زمین در کالیفرنیا را پوشش می دهد. 
این مجموعه می تواند 875 مگاوات انرژی خورشیدی تولید و نزدیک به 3.3 گیگاوات ساعت انرژی در باتری ها ذخیره کند. همچنین قادر است با ظرفیت اتصال 1.3 گیگاواتی به شبکه متصل شود.

این پروژه می تواند برق پاک کافی برای تامین برق حدود 238 هزار خانه را تامین کند و انتشار دی اکسید کربن را سالانه 320 هزار تن کاهش دهد. این پروژه از 1.9 میلیون پنل خورشیدی شرکت First Solar و باتری های LG Chem ال جی چم سامسونگ و BYD استفاده می کند. همچنین به 98 مایل سیم ولتاژ متوسط، 361 مایل سیم کشی جریان مستقیم و 120 هزار 720 باتری نیاز داشت.

این پروژه تقریبا در پایگاه نیروی هوایی ادواردز در کِرن، کالیفرنیا، محل بسیاری از پروژه های خورشیدی بزرگ دیگر در آمریکا واقع شده است. این بزرگترین مشارکت عمومی و خصوصی در تاریخ وزارت دفاع این کشور است. بیش از هزار کارگر در این پروژه شرکت کردند که با بیش از یک میلیون ساعت کار بدون آسیب تکمیل شد.

شرکت «موتنسون» که در زمینه ساخت و ساز و مهندسی فعال است این پروژه را در اوایل سال 2021 آغاز کرد و در فوریه 2023 به بهره برداری رساند. در ژانویه 2024، درست قبل از افتتاح رسمی، به ظرفیت کامل رسید. مقیاس چشمگیر این پروژه توسط ماهواره Landsat-9 در 12 ژانویه 2024 ثبت شد.

پروژه ذخیره سازی برق و انرژی خورشیدی ادواردز سنبورن بزرگترین پروژه در نوع خود در آمریکاست. این رکورد از رکورد قبلی بزرگترین سایت ذخیره انرژی، به نام «ویسترا مَس لَندینگ» که آن نیز در کالیفرنیاست، پیشی گرفت. این تاسیسات عظیم با بزرگترین مزارع خورشیدی جهان مانند پارک خورشیدی «گُلمود» در چین با 2.8 گیگاوات ظرفیت خورشیدی نصب شده و پارک خورشیدی «بدلا» در هند با 2.7 گیگاوات، رقابت می کند.

انرژی خورشیدی مولفه کلیدی گذار جهانی به سوی منابع انرژی تجدیدپذیر است، زیرا می تواند به کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی، عامل اصلی تغییرات آب و هوایی کمک کند. با این حال، انرژی خورشیدی نیز با چالش هایی مانند متناوب بودن نور خورشید و تاثیر زیست محیطی زیرساخت های خورشیدی روبه روست.

انرژی خورشیدی باید در باتری ها ذخیره شود تا از تامین برق قابل اطمینان و مداوم، به ویژه در زمان اوج تقاضا یا روز های ابری اطمینان حاصل شود. با این حال، باتری ها اغلب از فلزات کمیاب و گرانبها مانند لیتیوم و کبالت استخراج شده از معادن استفاده می کنند و می توانند به محیط زیست و جوامع اطراف آسیب برسانند.

انرژی خورشیدی همچنین به زمین زیادی برای نصب پنل ها و تجهیزات مربوطه نیاز دارد. صحرای «موهاوه» در کالیفرنیا با پروژه هایی مانند «منطقه انرژی خورشیدی ریورساید شرق» که 60 هزار و 700 هکتار یا ده برابر منهتن وسعت دارد، به یک مرکز خورشیدی تبدیل شده است. این امر باعث درگیری با قبایل بومی آمریکا شده است که این سرزمین را مقدس می دانند. همچنین حیات حیواناتی مانند وزغ شاخدار دم صاف و لاک پشت بیابانی به دلیل از بین رفتن زیستگاه در معرض خطر قرار گرفته است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بزرگترین پروژه تولید و ذخیره سازی انرژی خورشیدی جهان راه اندازی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بزرگترین پروژه تولید و ذخیره سازی انرژی خورشیدی جهان راه اندازی می شود"، کلیک کنید.