بررسی راه‌های توسعه ارتباطات پستی ایران و امارات متحده عربی

بررسی راه‌های توسعه ارتباطات پستی ایران و امارات متحده عربی

نشست مجازی بررسی راهکارهای توسعه همکاری پست ایران و امارات عربی متحده به ویژه امانات پستی، با حضور مدیرعامل پست امارات و معاون فنی و بازرگانی برگزار شد.

به گزارش برای شما، در این نشست مهدی مقصودی-مدیرکل دفترارتباطات و امور بین‌الملل شرکت ملی پست، هیثم اهلی- مدیرکل پست بین‌الملل، ایوب الاهلی- مدیر کل بازاریابی و اشرف الحلاثه – مدیر سرویس‌های پستی امارات نیز حضور داشتند، بر ضرورت توسعه خدمات متقابل پستی بین دو کشور با توجه به حضور شمار زیادی از ایرانیان به ویژه فعالان اقتصادی مورد بحث و تبادل و نظر قرار گرفت.

معاون فنی و بازرگانی شرکت ملی پست در این نشست ضمن تاکید بر ظرفیت پست در ارسال مرسولات بومی، محلی، سوغات و صنایع دستی ایران به امارات، افزود: پست ایران آمادگی دارد تا در دو سطح با امارات مراودات پستی داشته باشد.

محمد احمدی تصریح کرد: این دو سطح براساس تقاضای مشتری تعریف شده و شامل تحویل در همان روز و تحویل براساس جدول زمان بندی سرویس امانت و پیشتاز، است.

وی ضمن ارایه پیشنهاد برگزاری رویداد مشترک در یکی از دو کشور، گفت: این رویداد فرصت مناسبی برای حضور تجار و فعالان اقتصادی ایران و امارات به ویژه کسب و کارهای دانش‌بنیان و مجازی است تا با استفاده از ظرفیت شبکه پستی به جابجایی کالا و محصولات خود بپردازند.

احمدی ظرفیت پروازی هواپیمایی امارات را نیز فرصت مناسبی برای گسترش ارتباطات پستی عنوان کرد و افزود: برای رهسپاری مرسولات بین دو کشور با نرخ استطاعت‎‌‎پذیر، می‌توان سرویس‌های تضمینی به لحاظ سرعت و امنیت را فراهم کرده و از این فرصت برای توسعه سرویس تجارت الکترونیک بهره‌مند شد.

طبق اعلام شرکت ملی پست، هیثم الاهلی – مدیرکل بازاریابی پست امارات عربی متحده نیز در این نشست به طرح دیدگاه‌ها و چالش‌های پیش‌رو پرداخت و گفت: نرخ بالای سرویس‌های سریع یکی از این موانع است که می‌توان با توسعه سرویس امانات و تعریف سرویس‌های مقرون به صرفه، هزینه تمام شده قبول و ارسال مرسولات را کاهش داده و ترافیک مبادلات پستی بین دو کشور را افزایش داد.

در پایان مقرر شد، باتوجه به اینکه تفاوت سقف معافیت از حقوق عوارض گمرکی دو کشور، طرفین راهکارها و پیشنهادات خود برای افزایش ترافیک پستی را بررسی و در نشست بعدی ارایه دهند.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی راه‌های توسعه ارتباطات پستی ایران و امارات متحده عربی" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی راه‌های توسعه ارتباطات پستی ایران و امارات متحده عربی"، کلیک کنید.