برای عبور از پیک مصرف برق خوزستان 80 پروژه به بهره برداری رسید

برای عبور از پیک مصرف برق خوزستان 80 پروژه به بهره برداری رسید

برای شما/خوزستان مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: از 125 پروژه حیاتی، ضروری و اولویت دار تعریف شده برای عبور از پیک برق 80 پروژه برق دار شده و مابقی تا پایان خرداد 1403 وارد مدار خواهد شد.

علی اسدی امروز، 29 اردیبهشت ماه در نشست عبور از پیک برق تابستان 1403 که با حضور شرکت های صنعت برق و معاون عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: 125پروژه برای عبور از پیک مصرف در این شرکت تعریف و برنامه ریزی شد که 80 پروژه آن بهره برداری و وارد مدار شده و شبکه آماده ورود به پیک مصرف است.

وی با اشاره به تفاوت معنی دار مصرف برق خوزستان در سرما و گرما بیان کرد: مصرف برق خوزستان بعد از پایان شهریور با تولید حداکثری صنایع 3 هزار مگاوات است اما این بار در تابستان به دلیل وارد مدار شدن بار سرمایشی 3 برابر رشد پیدا می کند و چیزی حدود 6 تا 7 هزار مگاوات بار سرمایشی وارد شبکه می شود.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف در بخش خانگی و بخش دولتی (اداری) عنوان کرد: یک کار تیمی در خصوص مدیریت مصرف با بازدید از مراکز دولتی و مشارکت رسانه ها جهت کاهش مصرف بخش خانگی برنامه ریزی شود تا در این بخش ها از هدررفت انرژی به نفع صنعت جلوگیری شود.

اسدی ادامه داد: بیشترین رشد مصرف برق در خوزستان در دمای 40 تا 47 درجه و در تیرماه اتفاق می افتد و اگر بتوانیم از بار سرمایشی کم کنیم به نفع استان است.

وی بیان کرد: یکی دیگر از مسایل شبکه خوزستان مصرف برق ماینرها در منازل است که به طور ناگهانی شوک 30 درصدی به شبکه وارد می کنند و باعث بروز حادثه می شوند.

معاون عمرانی استاندار خوزستان نیز در این نشست با بیان اینکه از همه ظرفیت ها در مدیریت مصرف برق خانگی استفاده شود، گفت: استفاده از توانایی روابط عمومی ها و همکاری صدا و سیما در این موضوع موثر است.

محمد خانچی افزود: در موضوع ماینرها نیز باید به صورت جدی پیگیری و برخوردهای لازم انجام شود.

وی با بیان اینکه تمامی صنایع و ادارات مکلف هستند  در طول سال با روش های مدیریتی مصرف خود را کاهش دهند، عنوان کرد: تعامل و همکاری صنایع و صنعت برق کمک خواهد کرد هم برق مورد نیاز بخش خانگی و هم بخش صنایع تامین شود.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برای عبور از پیک مصرف برق خوزستان 80 پروژه به بهره برداری رسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برای عبور از پیک مصرف برق خوزستان 80 پروژه به بهره برداری رسید"، کلیک کنید.