باید شیوه مطالعه دانش آموزان در آزمون نهایی بازنگری شود

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با برای شما:

باید شیوه مطالعه دانش آموزان در آزمون نهایی بازنگری شود

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش تمرکز دانش آموزان بر کتاب درسی را مهم تلقی کرد و گفت: مهم ترین عامل افت تحصیلی دانش آموزان شیوه مطالعه است و بایستی بازنگری شود.

محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه عوامل بسیار متعددی در آزمون نهایی منجر به افت تحصیلی دانش آموزان می شود، در گفتگو با خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری برای شما، اظهار کرد: سفارش بررسی افت تحصیلی دانش آموزان در پژوهشگاه انجام شده است و پژوهش علمی در این راستا انجام می شود.

وی با اشاره به افت تحصیلی دانش آموزان در سال گذشته، خاطرنشان کرد: افت تحصیلی دانش آموزان در سال گذشته ناشی از تغییر رویکرد در شیوه برگزاری آزمون بود. شیوه مطالعه دانش آموزان تاکنون هماهنگ با شیوه مطالعه در کنکور سراسری بود.

در آزمون های نهایی باید یادگیری عمیق شکل بگیرد

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طبیعتا در شیوه مطالعه برای کنکور سراسری یادگیری عمیق شکل نمی گیرد و مطالعه مبتنی بر محفوظات، تکنیک ها و فرمول هاست و زمینه موفقیت دانش آموزان را فراهم می کند؛ لذا این شیوه در آزمون های نهایی جواب نمی دهد.

شیوه مطالعه دانش آموزان باید بازنگری شود

کاظمی تمرکز دانش آموزان بر کتاب درسی را مهم تلقی کرد و ادامه داد: لذا میانگین نمرات دانش آموزان افزایش پیدا می کند. مهم ترین عامل افت تحصیلی دانش آموزان شیوه مطالعه است.

هدف گذاری پنج روز آموزشی در برنامه درس ملی

وی با اشاره به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی درخصوص تغییرات تعطیلی آخر هفته و کیفیت آن بر آموزش، خاطرنشان کرد: آن چیزی که در برنامه درسی ملی آمده است، 5 روز آموزشی هدف گذاری شده است و طبیعتا با تغییرات تعطیلی آخر هفته براساس قوانین موجود اتفاقی برای آن نخواهد افتاد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باید شیوه مطالعه دانش آموزان در آزمون نهایی بازنگری شود" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باید شیوه مطالعه دانش آموزان در آزمون نهایی بازنگری شود"، کلیک کنید.