امام صادق (ع) جامعه بشری را هدایت کرد – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

امام صادق (ع) جامعه بشری را هدایت کرد - خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار برای شما، آیت الله رضا رمضانی شامگاه شنبه در مراسم یادبود علمای فقید و شهدای روحانی شهرستان آستانه اشرفیه که در حسینیه حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف (ع) آستانه اشرفیه برگزار شد، با گرامیداشت یاد علمای فقید شهرستان، اظهار کرد: شان مهم عالمان دین، هدایت گری است.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عالمان در طول تاریخ همواره به عنوان الگوی دینی و مرزبان عقاید و اخلاق دینی بودند، تصریح کرد: در مواجهه با دین دو نگاه وجود داشته است یکی اینکه از بین بردن دین از سوی اتحاد جماهیر شوروی با نابودی کلیساها انجام پذیرفت و مورد دوم محدود کردن دین بود و تلاش کردند آن را در امر فردی خلاصه کنند.

وی با بیان اینکه اگر معرفت وجود داشته باشد هدایت به وجود می آید، اضافه کرد: باید با علما همنشینی کرد و علما مردم را به هدایت گری می کشانند و شک انسان ها را به یقین تبدیل می کنند.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه انسان باید مراقب اعمال خوب و حفظ آن ها باشد و نباید تمام کارهای خوب خود را به دیگران به طور مدام بازگو کند، افزود: باید در نزد عالمانی باشیم که تکبر انسان را به تواضع تبدیل نمایند و ما را از ناخالصی به خالصی دعوت کنند.

وی تصریح کرد: امام معصوم هدایت گر و دستگیر انسان ها است؛ نسبت به امام زمان (عج) کوتاهی و بی محبتی می کنیم و نتوانستیم با ایشان ارتباط بگیریم.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه مهم ترین کار امام معصوم هدایت بشر است، گفت: امام صادق (ع) جامعه بشری را هدایت کرد.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) در کوفه 900 استاد تربیت کردند که احادیث ایشان را نقل می کردند، تاکید کرد: کار دانش آموخته مکتب امام صادق (ع) نیز هدایت است.

آیت الله رمضانی با تاکید بر اینکه بیش از 37 هزار حدیث از امام صادق (ع) نقل شده است، تصریح کرد: ایشان حدود 4 هزار شاگرد در علوم مختلف تربیت کردند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "امام صادق (ع) جامعه بشری را هدایت کرد – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "امام صادق (ع) جامعه بشری را هدایت کرد – خبرگزاری برای شما | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.