الزامات نامزدهای ریاست جمهوری در ورزش

الزامات نامزدهای ریاست جمهوری در ورزش

صادق رییسی کیا: در این نوشتار اصول و الزاماتی که نامزدهای ریاست جمهوری بایستی در برنامه انتخاباتی خود درباره ورزش داشته باشند را در چند فراز به شرح زیر بیان کرده ام:

1- شفافیت

شفافیتی که امروزه بسیاری از ما شعارش را می دهیم از همین جاها باید آغاز شود. مواضع و دیدگاه های یک نامزد ریاست جمهوری به همان اندازه که در مخالفت یا موافقت با برجام آشکار و در دسترس است باید درباره ورزش هم آشکار و در دسترس باشد.

2- پرهیز از کلی گویی

اینکه بگوییم به ورزش توجه خواهم کرد و من به ورزش اهمیت خواهم داد و ورزش باعث نشاط و شادابی مردم می شود و ما می توانیم مدال های بیشتری بگیریم و قهرمانی های بیشتری بدست آوریم تماما کلی گویی است.

باید روشن و آشکار بیان کنیم که درباره به ثمر نشاندن حق پخش تلویزیونی مسابقات ورزشی چه دیدگاهی داریم؟

باید روشن کنیم که چگونه می خواهیم از ورزش برای کاهش دیابت و چاقی و بیمارها و مرگ و میرهای ناشی از آن بهره بگیریم؟

باید روشن و آشکار کنیم که رابطه ورزش با تندرستی و بهره وری و شادمانی را در دولت ما چگونه و با چه ترتیبی برقرار خواهد شد؟

و همانند اینها…

3- مبارزه با فساد در ورزش

نامزدهای ریاست جمهوری باید به طور مشخص و آشکارا اعلام کنند ریوس برنامه های آنان برای مبارزه با فساد و شرط بندی و تبانی در ورزش و راهکارهای اصلی آنان برای جلوگیری از حاکمیت هر چه بیشتر پول بر ورزش حرفه ای و قهرمانی و دور شدن آنها از اخلاق چیست؟

4- برنامه هفتم توسعه اقتصادی و ورزش

هیچکدام از نامزدهای ریاست جمهوری نخواهند توانست برنامه هفتم توسعه را بطور کلی نادیده بگیرند زیرا برنامه پنج ساله هفتم توسعه ، سند بالادستی است و همه مکلف به رعایت و اجرای آن هستند بنابراین نامزدهای ریاست جمهوری باید بطور روشن و آشکار به مردم بگویند که در چهارچوب برنامه هفتم توسعه چه ماموریت های ورزشی برای دولتشان در نظر گرفته شده است و چگونه آن را اجرا خواهند کرد؟

5- سیاستهای کلی نظام در ورزش

نامزدهای ریاست جمهوری باید ریوس دیدگاه ها و مواضع و پیشنهادهای خود در رابطه با تدوین سیاست های کلی نظام در ورزش را بیان کنند و چگونگی استفاده از ظرفیت مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی ورزش در راستای تدوین و اجرای سیاست های کلی کشور در ورزش را برای مردم توضیح دهند.

6- اشتغال فارغ التحصیلان ورزشی

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید بطور مشخص و آشکارا به مردم بگویند برنامه آنها برای ایجاد اشتغال جهت هزاران فارغ التحصیل رشته های ورزشی چیست.

7- اداره و انتخابات فدراسیون های ورزشی

درباره میزان دخالت دولت در ترتیبات اداره و انتخابات فدراسیون های ورزشی بایستی نامزدهای ریاست جمهوری بطور آشکارا مواضع و دیدگاه های خود را با مردم در میان نهند.

8- خصوصی سازی و رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش

ورزش ایران به شدت نیازمند سرمایه گذاری بخش خصوصی و خروج دستگاه ها و نهادهای دولتی و عمومی از صحنه رقابت در ورزش حرفه ای و قهرمانی است.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری درباره خروج دولت و نهادهای عمومی از تصدی و رقابت با بخش خصوصی در ورزش حرفه ای و قهرمانی و همچنین درباره چگونگی رفع موانع سرمایه گذاری بخش خصوصی در ورزش ، باید ریوس دیدگاه ها و مواضع خود را با مردم در میان بگذارند.

9- لیگ های ورزشی و باشگاه های ورزشی

لیگ های ورزشی و باشگاه های ورزشی ، تولیدکنندگان اصلی و کارخانه های سازنده صنعت ورزش هستند. ورزش قهرمانی و حرفه ای ایران در دارا بودن لیگ های ورزشی و باشگاه های ورزشی حرفه ای دچار یک سکون و حتی عقب افتادگی شده است.

نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید ریوس برنامه ها و مواضع خود برای تقویت لیگ های ورزشی و باشگاهای ورزشی ایران (در ورزش قهرمانی و ورزش حرفه ای) را با مردم در میان بگذارند.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الزامات نامزدهای ریاست جمهوری در ورزش" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الزامات نامزدهای ریاست جمهوری در ورزش"، کلیک کنید.