افسر سابق اسراییلی: یافتن جایگزین برای حماس در غزه هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود

افسر سابق اسراییلی: یافتن جایگزین برای حماس در غزه هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود

یکی از افسران سابق سرویس اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی با اشاره به تلاش های ناموفق در گذشته برای یافتن جایگزینی برای حماس در نوار غزه، احتمال موفقیت تل آویو در این زمینه را بعید دانست.

به گزارش برای شما، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» به نقل از «مایکل میلشتاین» افسر سابق سرویس اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی و یکی از تحلیلگران و کارشناسان مسایل فلسطین در دانشگاه تل آویو اعلام کرد، «هیچ طرف موثر محلی شجاعت کافی برای معرفی خود به عنوان جایگزین جنبش حماس در مدیریت نوار غزه را ندارد.»

این افسر سابق ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به اظهارات اخیر «یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: «ارزوهایی که او از آنها صحبت کرد، به منزله ماموریتی انتحاری برای هر فرمانده محلی در غزه است.»

 او در ادامه گفت: «با وجود اینکه حماس در طول هشت ماه گذشته خسارات زیادی را متحمل شد اما هنوز نفوذ آن در میان ساکنان نوار غزه بسیار قدرتمند است.»

میلشتاین با اشاره به شکست های این رژیم در دهه های 70 و 80 قرن گذشته در زمینه تحمیل الگوی حاکمیتی مورد نظر خود از طریق تشکل های عشایری و یا سران محلی و نتایج فاجعه بار آن، گفت: فلسطینی ها کسانی را که این همکاری را بپذیرند، مزدور تلقی خواهند کرد، اسراییل تا زمانی که در غزه حضور دایمی ندارد، این نیروهای جایگزینی که تلاش می کند به جای جنبش حماس ایجاد شوند، بسیار شکننده خواهند بود.

گالانت روز یکشنبه مدعی شده بود که «تل آویو هرگز حاکمیت حماس را در پایان جنگ نخواهد پذیرفت و در راستای ایجاد جایگزینی برای این جنبش تلاش می کند.»

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه نیز مدعی شد، «این نکته اهمیت دارد که نهاد امنیتی اسراییل همگام با اقدامات نظامی، برای جایگزینی حماس تلاش کند، در حال حاضر تلاش هایی در سطح میدانی و از دیگر شیوه ها برای نابودی توانمندی های نظامی و حاکمیتی حماس در دست انجام است و این امر اهداف اسراییل را محقق می کند و بازداشت شدگان در غزه را باز می گرداند.»

در مارس گذشته برخی منابع در گفت وگو با شبکه خبری «الجزیره» اعلام کردند که خانواده های سرشناس غزه پیشنهاد اسراییل برای همکاری با آن را رد کردند، در همین رابطه «ابو سلمان المغنی» یکی از این چهره ها تصریح کرد که عشایر فلسطینی نمی توانند قبول کنند که جایگزین حاکمیت و کسانی باشند که مردم آنها را انتخاب کردند.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افسر سابق اسراییلی: یافتن جایگزین برای حماس در غزه هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افسر سابق اسراییلی: یافتن جایگزین برای حماس در غزه هرگز موفقیت آمیز نخواهد بود"، کلیک کنید.