ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر/ جابجایی حجاج با قطار در مسیر مکه به مدینه و برعکس

ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر/ جابجایی حجاج با قطار در مسیر مکه به مدینه و برعکس

اعزام زایران ایرانی به حج -عمره و تمتع – در حالی امسال از اوابل اردیبهشت ماه کلید خورد که به گفته معاون پزشکی سازمان هلال احمر ارایه خدمات بهداشتی درمانی به زایران در موسم حج بر عهده جمعیت هلال احمر است.

به گزارش برای شما، دکتر درودی با بیان اینکه امسال نیز مانند سال های گذشته ارایه خدمات برای زایران در سطح یک و دو در هتل های مکه و بیمارستان هلال احمر مکه ارایه می شود، اظهار کرد: خدمات سطح بالاتر مانند جراحی در بیمارستان های عربستان انجام می شود.

وی مطرح کرد: ما امسال با حضور 160 همکار پزشک ارایه خدمات را دنبال می کنیم که در درمانگاه های شبانه روزی مشغول ارایه خدمت هستند. کادر 200 نفره بیمارستانی نیز در مکه و مدینه به صورت شبانه روزی به زایران خدمت رسانی می کنند. تخصص های مختلف در بیمارستان ها وجود دارد. بخش بستری 70 تخت خوابی بیمارستان مکه را داریم و بیمارستان صحرایی عرفات نیز در خدمت زایران است.

معاون پزشکی سازمان هلال احمر افزود: در دو سال گذشته به خاطر بحث کرونا طبق دستور العمل عربستان شرط سنی مطرح بود اما امسال شرط سنی مطرح نیست و ممکن است یک فرد 40 ساله با توانایی جسمی پایین منع سفر شود اما به فرد 70 ساله ای با توان جسمی مناسب اجازه سفر داده شود. توانایی جسمی برای ما ملاک است.

درودی در خصوص داروهای مورد نیاز بیانکرد: زایران می بایست در سفر حج داروی هایی را که مصرف می کنند، با خود به همراه داشته باشند. البته حواسشان به داروهای ممنوعه باشد.

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر تصریح کرد: مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر، دارو و تجهیزات مورد نیاز حج را تامین کرده است.

درودی در پایان سخنان خود در یک برنامه رادیویی گفت: برای تمامی زایران آرزوی سلامتی داریم و از آنها می خواهیم که دستورالعمل های ذکر شده در جلسات آموزشی را لحاظ کنند.

جابجایی حجاج با قطار در مسیر مکه به مدینه

رضایی معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت نیز با بیان اینکه براساس برنامه ریزی ها که با هماهنگی کشور میزبان انجام شده، زایران حج تمتع از 24 اردیبهشت از 21 ایستگاه پروازی وارد مدینه می شوند، ادامه داد: پروازها در چند روز اول به سمت مدینه است و سپس پروازها به سمت جده اغاز می شود. پروازها تا 28 روز ادامه دارد تا کل حجاج با تعداد 87 هزار و 550 نفر به سرزمین وحی منتقل شوند.

رضایی با اشاره به تداوم پروازها تا 22 خرداد یادآور شد: عملیات بزرگ حج نیازمند برنامه ریزی دقیق است. لذا تدارکات و هماهنگی ها از همه جهات و با در نظر گرفتن نقاط ضعف گذشته با دقت و زمانبندی خاص انجام شده است. هتلها نیز به صورت زمانبندی در اختیار زایران قرار دارد. برای استقرار حجاج در مکه نیز مقدمات فراهم شده تا زایران بتوانند با آرامش به انجام اعمال خود بپردازند.

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در پایان گفت: 19 هتل در مدینه و 62 هتل در مکه در اختیار ما قرار دارد. امسال نسبت سال گذشته زایران مسیر 420 کیلومتری مکه به مدینه پیش از تشریق، با قطار طی می کنند. مسیر برگشت نیز این امکان برای زایران وجود دارد.

پایان خبر برای شما

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر/ جابجایی حجاج با قطار در مسیر مکه به مدینه و برعکس" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ارایه خدمات درمانی به حجاج توسط هلال احمر/ جابجایی حجاج با قطار در مسیر مکه به مدینه و برعکس"، کلیک کنید.