آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس

امیرمسعود عابدین_ آیودی Q5 e-tron وارداتی توسط سایک-آیودی در چین ساخته شده است و بخشی از سرمایه گذاری بزرگتر سایک-فولکس واگن به حساب می آید. این خودرو بر اساس فولکس واگن ID.6 تولید شده است. آیودی Q5 e-tron قرار است به صورت انحصاری توسط معین خودرو به ایران بیاید.
آیودی Q5 e-tron هیچ ارتباطی با آیودی Q5 یا آیودی Q5L بنزینی ندارد. Q5 e-tron دومین خودرو تحت برند SAIC-Audi پس از آیودی A7L است. آیودی Q5 e-tron در دو نوع عرضه می شود:

آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس

مدل اول، 40 e-tron با مشخصات تک موتوره و دیفرانسیل عقب است. پیشرانه این نسخه 204 اسب بخار قدرت و 310 نیوتن متر گشتاور دارد. باتری آن 83.4 کیلووات ساعت با مصرف انرژی 15.9 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر است. برد این مدل 560 کیلومتر (براساس چرخه NEDC) اعلام شده است. معین خودرو این مدل را برای واردات انتخاب کرده است.

آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس

مدل دوم، 50 e-tron، با موتور دوقلو و سیستم چهار چرخ محرک است. خروجی آن 306 اسب بخار قدرت و 460 نیوتن متر گشتاور است. باتری خودرو همان 83.4 کیلووات ساعت است، اما مصرف انرژی تا 17 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر است. برد این مدل 520 کیلومتر (براساس چرخه NEDC) اعلام شده است.

طراحی نمای بیرونی آیودی Q5 e-tron دیگر نیاز به توصیف ندارد؛ همان طراحی تهاجمی و فوق العاده زیبایی که همیشه از آیودی می دیدیم در این خودرو دیده می شود.

آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس

فضای داخلی همان زیبایی بی نظیر خودروهای آیودی را دارد. فرمان خودرو به صورت دوطرفه D کات طراحی شده و در کنار صفحه نمایش کیلومترشمار 10٫25 اینچی و صفحه نمایش لمسی 11٫6 اینچی جلب توجه می کند. دوربین 360 درجه، هدآپ دیسپلی واقعیت افزوده، کروز کنترل تطبیقی، رادار پیشگیری برخورد از جلو، ترمز اضطراری و سیستم هشدار خروج از خط از جمله امکانات شاخص این خودرو محسوب می شوند. سیستم اطلاعات سرگرمی بر روی پلتفرم آیودی Asterix اجرا می شود. آیودی Q5 e-tron دارای شش صندلی است.

آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس

این خودرو در بازارهای بین المللی نزدیک به 35 هزار دلر قیمت خورده است.

227322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آیودی 2 میلیارد تومانی به بازار ایران می آید/ عکس"، کلیک کنید.