آخرین خداحافظی مردم آذربایجان شرقی با سید محرومان

برای شما/آذربایجان شرقی پیکرهای مطهر شهدای خدمت، امروز، سه شنبه، اول خرداد ماه بر دوش مردم ولایتمدار استان آذربایجان شرقی و با حضور مسیولان ارشد کشوری، لشکری و استانی، تشییع شد. مردم آذربایجان امروز ثابت کردند همچنان به عنوان اولین ها در صحنه حضور داشته و قدردان خدمتگزاران واقعی خود هستند.

امروز آخرین روز دیدار مردم تبریز با رییس جمهور و همراهان شهیدش بود، همراهانی که با رفتنشان داغی بر دل های مردم این استان گذاشتند اما این افتخار غم انگیز برای مردم این شهر ناشناخته نیست.

تبریز قهرمان، حماسه ساز و ولایتمدار در جمهوری اسلامی ایران، امروز سومین امام جمعه شهید خود آیت الله شهید سیدمحمدعلی آل هاشم پس از آیت الله قاضی طباطبایی و شهید آیت الله میراسدالله مدنی را تقدیم انقلاب اسلامی ایران کرد.

مردم آذربایجان شرقی امروز برای آخرین بار با اشک های سرازیر و دل های سوخته میزبان شهدای خدوم مردم بودند، مراسم بدرقه شهدای خدمت از ساعت 9 ونیم امروز به طور رسمی در میدان شهدای تبریز آغاز شده است.

آخرین خداحافظی مردم آذربایجان شرقی با سید محرومان

چهره ها گرفته و چشم ها به قدری بارانی است که گویی این غم پایان ندارد، به سختی از خیل انبوه جمعیت رد شده و سراغ جانبازی که بر روی ویلچر نشسته می روم.

پوستر شهید آل هاشم در آغوشش جا خوش کرده و تا از حس و حالش می پرسم اشک امانش را نمی دهد، حق می دهم مگر تبریز بی آل هاشم صفایی دارد.

فرزند این پدر در پاسخ به سوال خبرنگار برای شما، می گوید: حاج آقای آل هاشم نمادی از محبت، حیا و عفت را در استان حاکم کرده بود و ارتباط صمیمانه ای با مردم داشت و غیر از رسیدن به درجه ی شهادت برای این سید کم بود.

او ادامه می دهد: امیدوارم توفیق داشته باشیم تا راه حاج آقا را ادامه دهیم.

کافیست رهبرم فرمان دهد

دانش آموز سال آخری به خبرنگار برای شما می گوید: غم از دست دادن این عزیزان را به مردم کشور عزیزم ایران تسلیت می گویم.

پدر جوانی که فرزندش را در آغوش گرفته با چشم هایی سرخ شده از اشک به خبرنگار برای شما می گوید: امروز تمام مردم این شهر غمگین است و دل هایمان بی تاب پاره های جانمان، نمی دانم از غصه ی کدام یک بگویم سید ابراهیم یا حاج آقا، یا استاندار جوانمان، کلمات گاهی برای انتقال حس هایمان کافی نیست

او اضافه می کند: اما با وجود داغداری دل هایمان افتخار می کنیم ایران مردانی را دارد که به پای مردم کشورشان جان دادند و یادشان همیشه در گوشه ای از قلب مردم این مملکت می ماند.

شهروند دیگری می گوید: ما امروز برگزیدگان مردمی خود را از دست دادیم و احساس کمبودی از نبود این عزیزان خواهیم کرد.

زن جوانی نیز به خبرنگار برای شما می گویند: امروز همه ی ما عزاداریم، عزادار رییس جمهور عزیزمان که ما را برای همیشه تنها گذاشت، عزادار امام جمعه تبریز که با رفتنش آذربایجان شرقی یتیم ماند و عزادار استاندار جوان مان، با اینکه مدت کمی از انتصاب او گذشته بود اما محبت خود را بر دل تمام مردم این استان جا کرده و مالک قلب هایمان شده بود.

به گزارش برای شما، رییس جمهور که برای افتتاح سد قیز قلعه سی به آذربایجان شرقی سفر کرده بود، در هنگام بازگشت از جلفا به تبریز بر اثر سقوط هلیکوپتر شهید شد.

علاوه بر رییس جمهور، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه، آیت الله سید محمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز و مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی نیز در این پرواز حضور داشتند که به همراه چند نفر دیگر ، از جمله محافظان و کادر پرواز، جان خود را از دست دادند.

سانحه حدود ساعت 13:30 روز گذشته در ارتفاعات ورزقان واقع در آذربایجان شرقی رخ داد ولی به دلیل صعب العبور بودن منطقه، مه آلود بود هوا ، سرما و بارندگی، عملیات جست و جو تا بامداد امروز به طول کشید و سرانجام امدادگران در حالی لاشه هلیکوپتر را پیدا کردند که متاسفانه هیچ کدام از سرنشینان آن زنده نمانده بودند.

پایان خبر برای شما 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "آخرین خداحافظی مردم آذربایجان شرقی با سید محرومان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "آخرین خداحافظی مردم آذربایجان شرقی با سید محرومان"، کلیک کنید.